Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aurora 88

• Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thay

Thay

Administrator

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3384 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 00:12

Dołączona grafika

Turyńska firma Aurora założona w 1919 roku przez kupca Isaia Levi pod nazwą Italiana di Penne a Serbatoio – Aurora. W początkowym okresie produkcja skupiała się na modelach czarnych lub złoconych o różnych systemach napełniania, a następnie inspirowanych wzornictwem Parkera Duofolda.

Jednak Aurora to nie tylko czerpanie z dorobku innych. Pióra dźwigienkowe z dźwignią umieszczoną pod ślepą skuwką na końcu pióra (sic!), nowy rodzaj klipsa, pióro bezskuwkowe, własny stop metali na stalówki czy atrament w proszku, (a właściwie w granulkach) to tylko nieliczne przykłady kreatywności włoskich inżynierów.

Wkrótce po odbudowie zniszczonej w czasie II wojny światowej fabryki powstaje, zaprojektowany przez Marcello Nizzoli, model „88”.
System napełniania to fantastycznie – do chwili obecnej – działający, klasyczny piston filler (choć w klonach „88” stosowano też naboje). Kryta (no, prawie), złota stalówka, celuloidowy korpus, sekcja i pokrętło tłoka - hard rubber.
Kapa (nie zakręcana, lecz wsuwana na kopus) w tym modelu to srebro 925.
Co ciekawe, pióro posiada własny, indywidualny numer.

A jak jest z właściwościami pisarskimi? Krótko – trudno lepiej. Miękka stalówka, równo prowadzona linia, pewnie podawany atrament, którego zapas można podejrzeć przez Ink view… Czegóż chcieć więcej?

Dołączona grafika

W Aurorach 88 stosowano wiele różnych stalówek, w kolejnych wariantach (88K, 88P) zmieniał się klips, kapa, wykorzystany materiał, ale jedno do końca produkcji, tj. do połowy lat 60., pozostało bez zmian – jakość.

Dołączona grafika

To pióro uważane jest za jedno z najlepszych na świecie i faktycznie, coś w tym jest.

Obecnie oferowana przez Aurorę model pod nazwą „88” to już niestety zupełnie inne pióro.
Pozdrawiam,
Thay

#2 Guest_david1600_*

Guest_david1600_*
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 12:54

zgadzam się próbowałem kilka nowych modeli Aurory oraz tych starszych i muszę przyznać że różnica jest ogromna

#3 visvamitra

visvamitra

BB

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2146 postów
  • Skąd jesteś?Z lasu

Napisano 29 styczeń 2013 - 09:12

Poluję na taką właśnie, ale póki co licytacje przekraczają limit, który sobie wyznaczyłem. Ale...jestem cierpliwy :)

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

#4 Thay

Thay

Administrator

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3384 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 22:25

Ciekawe... A limit wynosi?
Pozdrawiam,
Thay

#5 visvamitra

visvamitra

BB

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2146 postów
  • Skąd jesteś?Z lasu

Napisano 29 styczeń 2013 - 22:54

Chcę je ustrzelić poniżej 300 PLN, idealnie w okolicach 250 :D To może zająć sporo czasu, ale wierzę, że uda się prędzej czy później.. Na szczęście mam póki co parę innych piór na liście życzeń, więc czy to zdarzy się w tym roku czy w przyszłym nie ma większego znaczenia.

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

#6 Thay

Thay

Administrator

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3384 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 23:36

Jeśli wykażesz się cierpliwością, kto wie? Powodzenia! :)
Pozdrawiam,
Thay

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych