Skocz do zawartości

Pilot Ecrino


konis

Polecane posty

Firma – PILOT NAMIKI

Model – ECRINO

Rok produkcji – według sprzedającego 2008

Lubię niebieskie pióra. Zatrzymałem na nim dłużej wzrok. Sprzedawca napisał zachęcająco.

„wygląda bardziej profesjonalnie niż PRERA, porównywalny z LUCINE, a tańszy od niej”. Odszukałem w necie Lucine. Rzeczywiście, miał rację. Myślę sobie, a co mi tam, jeszcze jeden budżetowy Japończyk, na dodatek niebieski. Kupiłem.

Po 10 dniach od zakupu przesyłka z USA dotarła do mnie.

Tekturowe, czarne, matowe pudełeczko, na wieczku srebrne logo i napis PILOT.

W pudełeczku, we wgłębieniu z szarej gąbki spoczywało pióro.

965d49e699aaea11med.jpg

Wziąłem je do ręki. Bardzo gładki, miły w dotyku „jakiś plastik”, według mnie ten sam z jakiego zbudowane są Pelikany. Pióro jest rzeczywiście ciemnoniebieski za wyjątkiem czarnej wstawki między cienkim złotymi ringami na skuwce, gdzie umieszczono napisy :

małymi literami w dwuwierszu PILOT JAPAN i większymi nazwę modelu ECRINO. Złoty, bardzo sprężysty, dobrze wyprofilowany klips zakończony klasyczną kulką i cienki ring na końcówce korpusu dopełniają obraz. Muszę przyznać, że pióro jest ładne.

479c05290e40625dmed.jpg

Skuwka jest zakręcana, trzeba ponad dwóch pełnych obrotów aby otworzyć lub zamknąć pióro. Uchwyt sekcji ma 18 mm długości, dla mnie wystarczy. Ci co mają większe dłonie mogą spokojnie trzymać również za gwint, który jest drobnozwojowy, gładki w dotyku.

Jeszcze jeden złoty ring o szerokości 2 mm wzmacnia i zabezpiecza koniec sekcji.

Atutem pióra jest świetna stalowa, pozłacana stalówka na które wygrawerowano nazwę firmy PILOT, stylizowaną literkę E symbolizującą nazwę modelu Ecrine, oraz oznaczenie wielkości stalówki < F >. Stalówka pisze wspaniale, kreśli japońską linię F, czyli watermanowskie EF.

Linia jest dostatecznie mokra, aby wykazać wszystkie atrybuty koloru atramentu, a jednocześnie tak sucha, że za sekundę można pociągnąć po napisanym wyrazie i nie ma prawa się rozmazać. System napełniania. Najprostszy z możliwych - areometryczny, czyli gumka ściskana pacami między dwoma blaszkami.

Wymiary :

Długość gdy pióro zamknięte – 130 mm

Samo pióro bez skuwki - 119 mm

Pióro z założoną skuwka na korpus – 147 mm

Maksymalna średnica skuwki – 13,5 mm

Waga – 16 gram

Cena 40 $. Do tego trzeba doliczyć koszt przesyłki.

c542adc75035cc08med.jpg

5c056029c498a5a8med.jpg

ace0a7234be723f1med.jpg

90a806d855f82893med.jpg

345e7572afb08b88med.jpg

Porównanie z dwoma Pelikanami M605 i M405.

362fa168d3df5814med.jpg

Próbka pisma.

881fa546cc68f3e2med.jpg

Małe podsumowanie.

Doskonały przykład, jak za niewielkie w sumie pieniądze można otrzymać bardzo dobry i chyba nieźle wyglądający instrument do pisania. Wszystko jest wykonane z perfekcyjną japońską precyzją i dokładnością. Tak jak we wszystkich japońskich piórach, także i w tym wielkim atutem jest doskonała stalówka. Ringi na skuwce wyglądają mi na intarsję i nie są namalowane jak w Pilocie 78G. Namalowane są napisy i zapewne szybko się wytrą. I daj Boże, bo wcale się mi one nie podobają.

PS. Recenzja przeszczepiona ze starego forum, ale myślę, że warta odświeżenia.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...