Jump to content

Pomoc przy poprawie mojego pisma


daiqaz

Recommended Posts

Witam, piszę ten post, ponieważ chciałbym poprawić mój charakter pisma. Od razu chciałbym zaznaczyć, ze z powodu braku odpowiedniej ilości czasu wolnego wszelkie kursy "stacjonarne" prowadzone przez kaligrafów odpadają. Czy moglibyście doradzić mi jak zabrać się za poprawę mojego pisma? Chciałbym dodać, że jako student będę musiał pisać szybko co chyba sprawia, że wszystkie bardzo "ozdobne" rodzaje pisma odpadają. Na zdjęciach prezentuję jak wygląda moje pismo gdy piszę w miarę wolno i starannie i jak normalnie podczas np. notowania na wykładzie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

9107b5d11c45.jpg

08643a15c54d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poprawianie charakteru pisma wymaga czasu, Twojego czasu i dużo tego czasu potrzeba. A skoro go nie masz, to jakby marne szanse...

Spróbuj spenceriana, który z definicji jest pismem pisanym cięgiem i nie ozdobnym, niemniej wymagającym owego, już brakującego,  czasu na opanowanie tej sztuki.

 

I przeszukaj to forum, bo Twoje pytanie takie szczególnie unikalne nie jest i troche dobrych rad znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi i brak czasu to raczej miałem na myśli, że ciężko by było wcisnąć w plan dnia jakieś warsztaty, które są sztywno ustalone w godzinach. Przy ćwiczeniu samodzielnie jest inaczej, zawsze można usiąść przed biurkiem i trochę popisać.

Link to comment
Share on other sites

Mam dla Ciebie dwie wiadomości, dobrą i złą. Zacznę od złej. Ze swojego doświadczenia poprawiania pisma za pomocą spenceriana (i tylko na nim bazuję) wiem że na poprawę pisma "szybkiego" jest już za późno. Zmiana po naprawdę wielu godzinach ćwiczeń jest minimalna. Od wczesnych lat należało ćwiczyć pismo i być w tym konsekwentnym. Co z tego że pisząc wolno nawet to ładnie wychodzi, w momencie kiedy trzeba szybko pisać wracają "stare" nawyki i bazgrzę tak samo jak wcześniej. Tsyrawe chyba też o tym pisał tu na forum w tym właśnie dziale. Poczytaj sobie bo to bardzo ciekawy wątek i bardzo mądrze napisany. A teraz ta dobra wiadomość: po przerobieniu spencerian penmanship będziesz pisał ładnym pismem ale wolno. Do krotkich notatek, listy zakupów, adresowania listów czy też kartek z życzeniami na święta jak znalazł :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...