Skocz do zawartości

Maki-e do 2000


Wookiee

Polecane posty

Moj pierwszy post tutaj, witam wszystkich ;)

Poszukuję pióra wykonanego w technice maki-e w cenie do 2000zl. Na razie wyszperałem Platinum 3776 i Sailor 1911. Czy ktoś z Was miał z nimi jakiś kontakt? Chodzi mi zarówno o jakość pisania jak i wykonania (malowania). Są jeszcze jakieś godne uwagi marki wykonujące pióra tą techniką? Na zdjęciach lepiej wygląda Sailor ale fotki to jednak tylko fotki.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ostatnio bliski zakupu Sailora 1911 w maki-e, ale odpuściłem i wybrałem 1911 Large. Zakupiłem jeszcze używany w bardzo dobrym stanie tu na forum i chwalę sobie. Dlaczego nie kupiłem tamtego? Bo te Sailory maki-e to jednak najczęściej są mniejsze Standardy które kosztują 1/3 pióra maki-e a cała (ogromna dopłata w stosunku do pióra) jest za malowanie.

 

Ogólnie najtańszy Sailor maki-e w rozmiarze Standard jest o połowę droższy niż model Realo Large czyli większy rozmiar i to z piston fillerem. Ja chwilowo odpuściłem chociaż od lat korci mnie jedno pióro. Na chwilę obecną Standard wydaje mi się na tyle mały, że nie ma sensu za niego płacić 2000zł.

 

Jeżeli jednak koniecznie chcesz pióro w tej technice to i Sailory i Platinum piszą bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...