Skocz do zawartości

Montblanc Great Characters Andy Warhol Special Edition


Mariusz888

Polecane posty

"Andy Warhol (ur. 06.08.1928 r. w Pittsburghu, zm. 22.02.1987r. w Nowym Jorku) – artysta, którego nazwisko zna prawie każdy, a nawet jeśli nie zna to musiał o nim słyszeć. Ikona popkultury, ojciec pop-artu i zarazem najbardziej rozpoznawalny jego przedstawiciel. Człowiek, który zdefiniował sztukę na nowo, który odcisnął bardzo silnie swe wpływy w świecie kultury i sztuki. Prace Warhola rozpoznawalne są na całym świecie. Obrazy, rysunki, zdjęcia, filmy – jego twórczość była bardzo bogata, zajmował się jej wieloma dziedzinami. Dzieła Warhola przełamywały bariery między tzw. sztuką wysoką, a tą bardziej komercyjną.

 

Korpus wykonany jest z żywicy w kolorze niebieskim (kobaltowym). Zakończenie korpusu wykonano ze stali. Ciekawym kontrastowym akcentem jest pierścień w kolorze pomarańczowym tuż na zakończeniu sekcji oraz pomiędzy fragmentem korpusu wykonanym z żywicy a stalowym zakończeniem. Najciekawszy fragment pióra stanowi skuwka. To tutaj umieszczono cztery „puszki zupy pomidorowej” – ich układ również nawiązuje ściśle do twórczości Warhola, a mianowicie ułożone są po dwie w dwóch rzędach – taka „szeregowość” i multiplikacja była charakterystyczna dla jego prac. W górnej części skuwki na fragmencie z żywicy, której użyto także na korpusie widnieje hasło “Art is what you can get away with”. Zwieńczenie skuwki stanowi logo Montblanca. W hołdzie Fundacji Sztuk Wizualnych Andy`ego Warhol`a, założonej w 1987 roku, by wspierać tworzenie, prezentację oraz dokumentację sztuki współczesnej, wygrawerowano na ringu skuwki obok kopii podpisu Warhola skrót nazwy Fundacji TM AWF."

 

Czytaj całość

 

montblanc_andy_warhol_6.jpg

 

Nie wiem, ale jak dla mnie to pióro jest rewelacyjne. Miałem okazję je mieć w ręce jeszcze przed premierą i już wtedy na nie lekko zachorowałem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłbym na pomysł wygrawerowania puszki po pomidorówce na skuwce pióra, choć podoba mi się to. Moim zdaniem jednak cała skuwka powinna mieć kształt, powiedzmy, trzech puszek ustawionych jedna na drugiej. To byłoby coś. Ogólnie pióro całkiem w porządku, tylko ten pomarańcz trochę razi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no tak,...

 

całość projektu jest dość oryginalna ale nie przemawia do mnie w całości żadne z nich, a jest ich trójka...

 

tHaED8H.jpg

 

zdjęcie dość podłej jakości głównie ze względu na specyficzne oświetlenie, które jak widać miało na celu zabezpieczyć przed zrobieniem dobrych jakościowo ujęć...

 

PS model podstawowy jest od 2 tygodni dostępny u naszego dystrybutora...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...