Skocz do zawartości

Pióro Pelikan M200


Pastylka

Polecane posty

Witam,

z racji braku doświadczenia w zakupie piór zwracam się do Państwa z prośbą o radę. Mam możliwość zakupu pióra Pelikan m200 z uszkodzoną stalówką za 210 zł. Wiem, że taką stalówkę można dokupić. Czy jeśli założę, że kupię to pióro i dokupię stalówkę to czy ten zakup będzie opłacalny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz, że uszkodzona jest tylko stalówka, a w zdarzeniu nie ucierpiał w sposób trudny do wychwycenia korpus? czasem mikro pęknięcie może rozszczelnić korpus i pióro będzie lało.

Korpus M200 (bez skówki i stalówki) w sierpniu kosztował 192PLN w serwisie, stalówka to 132PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest z OLX, a pióro widzę na aukcji allegro i to w cenie wyższej niż podana w pierwszym poście.

Mam nadzieję, że sprzedawca nie leci w kulki i nie sprzedaje kilku srok.

Dziękuję za spostrzeżenie :) cena podana w aukcji to cena pierwotna a ja prowadziłam negocjacje :) jak to mówią trzymam rękę na pulsie :)

a swoją drogą, porządni ludzie są na tym forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastylko - miałem na oku tę aukcje, ale obiecuję, że odstąpie od niej i Cię nie przelicytuję. Mam juz 30 piór, niechby i Pastylka rozpoczęła kolekcję ;-)

A swoja drogą to mnie ogromną przjemność sprawia zdobycie uszkodzonego piórka i naprawienie go lub doprowadzenie do stanu - siłami własnymi lub zewnętrznymi. Wiekszą przyjemność niż kupienie nowego lub starego perfekcyjnego...

Więc trzymam kciuki za powodzenie Twojej transakcji

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastylko - miałem na oku tę aukcje, ale obiecuję, że odstąpie od niej i Cię nie przelicytuję. Mam juz 30 piór, niechby i Pastylka rozpoczęła kolekcję ;-)

A swoja drogą to mnie ogromną przjemność sprawia zdobycie uszkodzonego piórka i naprawienie go lub doprowadzenie do stanu - siłami własnymi lub zewnętrznymi. Wiekszą przyjemność niż kupienie nowego lub starego perfekcyjnego...

Więc trzymam kciuki za powodzenie Twojej transakcji

dzięki, choć zobaczymy jak to się potoczy. Sprzedawca zamilkł ostatnio więc pewnie czeka na koniec aukcji na allegro. Jak się nie uda to będę szukać dalej, a przyznam, że mnie sprawia przyjemność to szukanie i czytanie opinii na temat piór, które mi się spodobają. Co do reanimacji piór to rozumiem o co chodzi. Mój mąż załapał bakcyla na stare zegarki i kupuje popsute, rozbiera je na części i szuka przyczyny a potem ma taką satsfakcję, że nosi na ręce zegarek, który sam zreanimował :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niedługo małzonek będzie kupował dobre i psuł, zeby mieć co potem naprawiać :rolleyes::D  :lol:

A tak na poważnie - to jak on potrafi zegarki naprawiać to i z piórami sobie z łatwościa poradzi - przecież to mechanicznie o wiele mniej skomplikowane i nie tak zminiaturyzowane...

Masz szczęście, że masz męża z uzdolnieniami manualnymi... mojej żonie to się nie trafiło :cry:

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...