Skocz do zawartości

Lama - emerytka, czyli Lamy 27 po przejściach


mkr

Polecane posty

Drodzy Forumowicze!

 

Jako nieprzeciętnie niedoświadczony pióroposiadacz chciałbym Was prosić o poradę. W wyniku postępującej piórozy stałem się posiadaczem pióra Lamy 27. Stan wyjściowy był bardzo kiepski (wizualnie - wszystko ubrudzone bardzo mocno atramentem), ale cena kusiła i tak oto prezentuje się nabytek po solidnym wymoczeniu i wysuszeniu:

 

20151007_201234_zps27eguew5.jpg

 

Pióro ma problem z przesuwaniem tłoczka wewnątrz korpusu przy kręceniu pokrętłem z tyłu. Przy rozbieraniu mechanizm wydawał się działać dobrze - gwint nie jest mocno wyszczerbiony ani zużyty, a kręcenie pokrętłem powodowało wysuwanie/wsuwanie tłoczka 'na sucho', poza korpusem. Wydaje mi się, że źródłem problemu jest fakt, iż część, która powinna być wpasowana na wcisk i pozostawać nieruchoma względem korpusu pióra obraca się wewnątrz niego. Czy ktoś z miejscowych pióromagików miał z takim piórem do czynienia? Komu najlepiej podesłać rzeczony egzemplarz do konserwacji/naprawy? A może jest to na tyle proste, że da się zrobić samemu? Jeśli wypisuję jakieś głupoty, to wybaczcie początkującemu ignorancję :)

Edytowano przez mkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...