Jump to content

Jakość tworzywa z którego wykonano pióra Pilot Custom 91 i 74.


t0m69

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się zapytać posiadaczy piór Pilot Custom 91 lub 74 o jakość tworzywa z którego je wykonano. Czy są to "plastikowe" pióra, czy może jakieś bardziej szlachetne tworzywo? Niestety nie mam możliwości mieć je w reku i stąd moje pytanie. Czy można porównać to tworzywo do np. Waterman  Charlestona? W Charlestonie tworzywo wydaje się bardzo porządne i przy wykręcaniu i zakręcaniu skuwki wydaje charakterystyczny, bardzo przyjemny dźwięk. Jak to jest z piórami Pilota?

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Miałem Charlestona, Custom 91, Custom 74, a teraz mam Custom Heritage 92 w wersji demonstrator (to samo, co 91, ale przezroczyste i z tłokiem). Wrażenia (subiektywne) mam takie:

- Charlie jest fajnie wykonany, zakręcanie sprawia wrażenie…hmmm…takiego jakby miękkiego? Bardzo przyjemne odczucie, przyznaję.

- Custom 91/74 wykonane są z nieco innego materiału, ale też są przyjemne w dotyku. Gwinty chodzą prawie w identyczny sposób - może ciut bardziej opornie, niż w Charlestonie. Ale to doprawdy minimalnie.

- W porównaniu z Pilotami Charleston ma jakby większą tendencję do rysowania się. Piloty zdają mi się nieco bardziej odporne.

- Custom 92 - zauważyłem, że na korpusie daje się wyczuć linię łączenia z wtryskarki - ale z drugiej strony, demonstratora ciężej spolerować, bo jest przezroczysty...

 

Pozostając w temacie - absolutnie fantastyczny w dotyku jest Sailor 1911. Miałem w łapie kilka Montblanców z ich "precious resin", ale plastik Sailora bił ów szlachetny materiał na głowę. Szkoda, że w PL japońskie pióra oferowane są w tak bandyckich cenach...

Link to comment
Share on other sites

Niestety Waterman Charleston na sekcji też potrafi mieć nadlewy z wtryskarki - co w tej klasie i cenie nie powinno mieć miejsca. Jego tworzywo faktycznie wydaje się "miękkie" (pewnie dlatego łatwo się rysuje).

Chodziło mi o to, czy plastiki Custom 91/74 nie sprawiają wrażenia "tandetnych"? Piloty kuszą stalówkami "soft" i pojemnym konwerterem con-70. Na temat Sailora muszę jeszcze poczytać :)

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Jest wersja tłokowa Sailorów - Realo. W gabarycie chyba L (czyli takie coś w okolicach MB 146). W Polsce ceny zaczynają się w okolicach 1600 zł. I nie ma co liczyć na obniżki, bo jedna firma w PL ma wyłączność na Sailora i dyktuje ceny. E-zatoka zostaje…tam np. Sailor 1911 Realo kosztuje 1/3 - 1/2 ceny polskiej (z przesyłką).

 

Edyta podpowiedziała, że jakieś 213 USD :D

Edited by nilfein
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...