Skocz do zawartości

Brown 02 - Hieronymus


visvamitra

A  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Hieronymus Stationers Ag to szwajcarska firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży artykułów biurowych z półki premium (papier, koperty, pióra, atramenty). Siedziba spółki mieści się w Zurychu, ale ich artykuły można zamówić w sklepie internetowym pod adresem www.hieronymus-cp.com. Firma ma w ofercie szerokie portfolio luksusowych produktów w cenach mogących wywołać egzystencjalny niepokój. Podoba mi się sposób, w jaki firma się promuje. Strona i design produktów utrzymane są w minimalistycznym i, równocześnie, eleganckim stylu. Zachęcam was do obejrzenia klipów wideo na stronie Hieronymusa (jak bawełna zostaje przerobiona na papier). 

 

W portfolio znalazły się również atramenty:

 

upYJe9.jpg

 

Hieronymus wytwarza papier, a produkcję innych artykułów zleca na zewnątrz. Nie ma niestety informacji, który producent robi dla nich atramenty. Jedno nie ulega wątpliwości. Są to najdroższe atramenty na świecie - z ceną w wysokości 48 CHF za butelkę przebijają cenowo Caran d'Ache, Iroshizuku a nawet Luis Vuittona. Czy są tego warte? To już inny temat. Myślę, że klienci Hieronymusa nie należą do osób liczących każdego franka     :) Firma rozwija się na rynku premium i najzamożniejszych Klientów a nie na rynku masowym.

 

 

Mam próbki kilku kolorów, do tej pory przetestowałem:

 

  1. Blue 01
  2. Blue 02
  3. Brown 02
  4. Green 01
  5. Violet 01

KEOnTQ.jpg

 

Brown 02 to brąz w moim klimacie. Średnio nasycony, lekko ziemisty, bez czerwieni. Będę szukał tańszego zamiennika :) Myślę, że będzie to coś w stylu Brun Ours L'Artisan Pastellier, Cacao du Bresil J. Herbin (ale Cacao ma w sobie więcej czerwieni), może jakieś De Atramentis? Bo podejrzewam, że to właśnie Dr Jensen robi atramenty dla Hieronymusa.

 

Ekspresjonizm abstrakcyjny

 

 

HFp9BG.jpg

 

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym

 

OULCnl.jpg

 

 

Software ID

 

 

KhMrXz.jpg

 

Zakres koloru

 

I5tmQ3.jpg

 

 

Clairefontaine Triomphe A5, Kaweco Sport Classic, B

 

tYdjRi.jpg

 

 

 

yHQ7s0.jpg

 

 

CIAK, Kawcco Classic Sport, B

 

AkkkkM.jpg

 

 

32MFtG.jpg

 

R6tyG7.jpg

 

 

 

 
Oxford, Kaweco Classic Sport, B
 
YlW51x.jpg
 
 
Tomoe River (Thank you Claudia!), Kaweco Classic Sport, B
 
jPw3pc.jpg
 
57W1vD.jpg
 
eY6otf.jpg
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...