Skocz do zawartości

stalówki w piórach Pilot


mb_zg

Polecane posty

Dzień dobry, 

 

ma takie pytanie.

Chciałabym kupić Pilota Prerę, np. takiego ale jeszcze rozważam kolor

http://www.jetpens.com/Pilot-Prera-Clear-Body-Fountain-Pen-Fine-Nib-Clear-Blue-Accent/pd/6585

Podoba mi się stylistycznie i już sobie wyobrażam jak piszę nim w pracy.

Ale niestety mam taki problem ze sobą, że akceptuje tylko cienko piszące pióra, bardzooo cienko piszące.

Czy pióra Pilot mają jednakowe stalówki w różnych modelach?

Mam Plumixa ze stalówką F, który jest brzydki jak nieszczęście ale piszę bosko, czy Pilot Prera będzie miał podobną F-kę lub wręcz taka samą? Na zdjęciach stalówka wygląda atrakcyjnie i szczupło.

Jak to jest w rzeczywistości?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Plumix jest ścięty ale to w ogóle nie przeszkadza, kreska jest fajnie cieniutka

 

jeśli chodzi o te wymienne stalówki to masz na myśli, że wykręcam z jednego pióra i wkładam do drugiego?

przepraszam jeśli pytanie jest głupie, ale zwyczajnie aż tak się na tym nie znam

szukam w necie ale nie sprzedają osobno samych stalówek do Pilotów, mam na myśli zagraniczne strony bo w PL to wiadomo że nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik!!!

A ja znalazłam taki, gdzie rozkręcają Prerę

na moje oko stalówki wyglądają na wymienne i mam nadzieję że tak samo będzie z każdą inną Prerą bo jednak wolę te kolorowe a nie przezroczyste

a swoja droga to na filmiku widać że F-ka Prery pisze cienko więc może nie trzeba będzie wymieniać

tak czy siak spróbuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest cienka. Chodzi o to, że w Plumixie masz italikę. 

Tak tak wiem o italice, miałam na myśli że szerokość stalówki jest podobna, tzn. ta część którą wkłada się do sekcji, więc mozna gdybać że się zmieści ;)

ok, jak przyjdzie pióro i zrobię eksperyment to Wam napisze czy to jest mozliwe

pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę jeszcze chwilę.

 

Jestem już prawie zdecydowany na zakup Pilot MR i przekładkę stalówki. Niestety zauważyłem, że konwerter pelikana który założyłem do Plumix'a ma pęknięcie :(

Jaki konwerter powinienem kupić do Pilota MR by był możliwie duży, łatwo dostępny i nie pękał.

Jeśli sprzedawca miałby dostawę do paczkomatów to nawet Pani Małżonka nie wiedziałaby, że ma mnie powiesić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...