Skocz do zawartości

Tłoczek do Rotringa Core


aoirghe

Polecane posty

Nareszcie! Dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi od dziś jestem żoną szczęśliwego posiadacza Rotringa Core. Pióro jest na naboje i do pełni szczęścia brakuje mu tłoczka. Czy Core zadowoli się każdym tłoczkiem Rotringa (są standardowe w ramach firmy, czy bywają różne w zależności od gabarytów pióra? przepraszam za banalne pytanie, ale nie miałam dotąd z nimi do czynienia). Jednym zdaniem: poradźcie proszę, jaki tłoczek włożyć do Core...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matkoicórko!

myślałam że świat na głowie stanął i Ty Izo kupiłaś SOBIE ten paskudny czołg!!! (który na dodatek na pewno nie jest na tłoczek, lecz konwertera mu trzeba ;))

 

piter22 - no właśnie może trzeba patrzeć, co tam ma w piórniku...pierwszy raz nie zwracałam uwagi, teraz będę uważniejsza :P

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to ustrojstwo (chodzi oczywiście o Rotringa) wiele lat temu i, o ile mnie pamięć nie myli, naboje miały standardową końcówkę a korpus jest dość spory, więc chyba standardowy konwerter też powinien pasować :hmm1:

 

O, tu jest coś na ten temat (możesz przewinąć do 6:44)

 

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Izo, w piórze, którym małżonek Twój się bawił, był założony konwerter od atramentu Camel Camlin royal blue, czyli zwykły, taki na suwak a nie pokrętło :) uniwersalny. Sprawdzę w domu, czy te od Jinhao bądź Kaweco też pasują.

Dziękuję, Aniu.

Sprawdziłam wszystkie trzy konwertery, jakie w domu posiadam: od Baoera i taki na suwak, jak piszesz, z jakiegoś byle jakiego Parkera. Niestety żaden nie pasował. W ostateczności można kupić konwerter Rotringa. Chyba nie ma możliwości, by i on nie pasował, jak sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Aniu.

Sprawdziłam wszystkie trzy konwertery, jakie w domu posiadam: od Baoera i taki na suwak, jak piszesz, z jakiegoś byle jakiego Parkera. Niestety żaden nie pasował. W ostateczności można kupić konwerter Rotringa. Chyba nie ma możliwości, by i on nie pasował, jak sądzisz?

 

Od Parkera to nie miał prawa pasować :bezradny: Kaweco obawiam się też nie, już prędzej Waterman albo ten nowy Pelikan do P200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...