Skocz do zawartości

Parker Sonnet Great Expectations Special Edition


Mariusz888

Polecane posty

"Z pewnością należy przyznać, że pióro Parker Sonnet należy do jednych z najchętniej wybieranych produktów tego przedziału cenowego. Model ten jednak produkowany jest w wielu odmianach, a przy tym niektóre elementy ulegały (i wciąż ulegają) z biegiem czasu pewnym modyfikacjom. W tym miejscu chciałbym skupić się na najnowszych wariantach produkowanych przez firmę Parker w ramach specjalnej edycji o nazwie „Great Expectations”.

 

Jak widać na poniższych fotografiach, klient ma do wyboru wiele wariantów kolorystycznych. Co więcej – produkowane są jeszcze inne, których na zdjęciach brak, lecz jak wspomniałem – sprawa dotyczy wariantów najnowszych. Na poniższej fotografii widać również zestawienie piór wiecznych wraz z długopisami w danym kolorze, jednak z uwagi na specyfikę strony skupię się przede wszystkim na piórach wiecznych.

 

Parker Sonnet to pióro o umiarkowanej wadze i rozmiarze. Określenie „w sam raz” jest tutaj jak najbardziej słuszne. 133mm długości przy zamkniętym piórze oraz waga na poziomie 26g plasuje go w kategorii przyborów piśmienniczych, które wpasują się w preferencje większości nabywców."

 

Czytaj całość

 

parker_sonnet_2015sm-2.jpg

 

parker_sonnet_2015sm-4.jpg

 

parker_sonnet_2015sm-5.jpg

 

parker_sonnet_2015sm-8.jpg

 

parker_sonnet_2015sm-14.jpg

 

parker_sonnet_2015sm-20.jpg

 

parker_sonnet_2015sm-21.jpg

 

parker_sonnet_2015sm-23.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia, ale to Parker, ja Parkera nie chcę :) Tak, wiem, jestem uprzedzony. Ponadto uważam, że w tym przedziale cenowym pióro w ogóle nie jest konkurencyjne. Litości :) Za te pieniądze można sobie ściągnąć z Japonii Pilota Custom Heritage 92 lub 823, Sailora Black Luster albo Pro Gear. Kupić Wahla - Eversharpa, Ecridora Caran d'Ache i wiele innych. Parker odpada w przedbiegach w mojej ocenie.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już "przefajnowali".

Jedyny, który mi się podoba to czarny z pomarańczowymi dodatkami.

Pozostałe wyglądają jakby poskręcali pozostałości z produkcji nie zastanawiając się czy sekcja pasuje do korpusu.

A kolor stalówki dobierany chyba zupełnie losowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia, ale to Parker, ja Parkera nie chcę :) Tak, wiem, jestem uprzedzony. Ponadto uważam, że w tym przedziale cenowym pióro w ogóle nie jest konkurencyjne. Litości :) Za te pieniądze można sobie ściągnąć z Japonii Pilota Custom Heritage 92 lub 823, Sailora Black Luster albo Pro Gear. Kupić Wahla - Eversharpa, Ecridora Caran d'Ache i wiele innych. Parker odpada w przedbiegach w mojej ocenie.

 

W pełni się z tym zgadzam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia, ale to Parker, ja Parkera nie chcę :) Tak, wiem, jestem uprzedzony. Ponadto uważam, że w tym przedziale cenowym pióro w ogóle nie jest konkurencyjne. Litości :) Za te pieniądze można sobie ściągnąć z Japonii Pilota Custom Heritage 92 lub 823, Sailora Black Luster albo Pro Gear. Kupić Wahla - Eversharpa, Ecridora Caran d'Ache i wiele innych. Parker odpada w przedbiegach w mojej ocenie.

No na naszym rynku pióra te raczej są konkurencyjne. Nie wszyscy chcą kupować na e-zatoce czy w ogóle przez internet. Niemniej zgadzma się z Tobą, że za te pieniądze można kupić bardzo dużo innych, naprawdę bardzo fajnych piór. Ja nie chcę Parkera bronić, bo generalnie jako takiego to również go nie lubię, i jeżeli Parker to tylko Duofold (którego notabene można u nas kupić za cenę tych droższych Sonnetów jak zresztą napisałem w podsumowaniu). Za 750zł natomiast to bardzo wiele osób kupi go u nas "bo to Parker". Poza tym, żeby porównywać ceny krajowa tych Sonnetów z piórami z Japonii, to uważam, że powinniśmy też przyjrzeć się cenom samych Sonnetów na świecie bo też nierzadko są niższe.Natomiast same w sobie pióra fajne - jeżeli komuś takie się podobają i chce Parkera to się nie zawiedzie.

 

 

Test i zdjęcia świetne, a połączenie tego białego z fioletowym i złotym aż mnie rozczuliło :D Cóż za awangardowe podejście do doboru kolorów!  :rechot:

W porównaniu z nową 600'tką Pelikana to te kolory są niezwykle stonowane i wręcz klasyczne :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nie zaczyna zdania, ale ja tam Parkera lubie. Nawet IM chodzi bez zarzutu i Frontier i dwa Urbany tak samo.

 

Pewnie tak, ale nazywanie produkowanego od lat i "oklepanego" modelu pióra (którego jakość nota bene z wersji na wersję nie poprawia się, delikatnie mówiąc) "Wielkie oczekiwania" to zabieg trochę bufoniasty :hmm1: Oczywiście marketingowcy wyskakują z portek, żeby wcisnąć kit, ale znaj proporcjum, Mocium Panie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nie zaczyna zdania, ale ja tam Parkera lubie. Nawet IM chodzi bez zarzutu i Frontier i dwa Urbany tak samo.

Oj, Urbana mam i nie jest to złe pióro (choć w podobnej cenie można kupić wiele lepszych), ale takiego dziadostwa za takie pieniądze, jak IM to jeszcze nie widziałem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...