Jump to content

Tajemniczy znajomy

Anje

Recommended Posts

Mam pióro z kogutem na stalówce.

7d6b5e95291882d1.jpg

(Zdjęcie z internetu)

Niestety jest bardzo tajemnicze i nie chce mi powiedzieć jak się nazywa (pytałam w kilku językach!)

Ma mokrą kreskę, trochę grubszą niż pilot mr

Korpus jest bardzo ciekawy. Kolor emalii jest niejednoznaczny. Niby czarny, ale tam gdzie pada światło jest granatowy.

post-3495-0-75376800-1437658179_thumb.jpg

(Zdjęcie celowo przejaśnione, a to złote przy sekcji nie wiem skąd się wzięło, ale nie istnieje)

Ma czarną sekcję. Na czubku ma złotą obręcz.

Ma sztywną stalówkę, którą mimo to wygodnie się pisze. Magnes jej nie przyciąga.

Pióro jest ciężkie, bez skuwki waży więcej niż pilot mr ze skuwką. A ile waży ze skuwką? No tu jest problem, bo skuwka się zgubiła.

Ogólnie to pióro mimo, że kilka lat leżało nieużywane z zaschniętym atramentem, bez skuwki wystartowało po jakichś 5 min, ale, niestety ma tendencję do szybkiego zasychania. Pasują do niego naboje international.

Więc co to za tajemniczy znajomy? I co można zrobić z tą skuwką?

Zdjęcia wyszły kiepsko, więc załączam rysunek - o niebo lepszy, może nie idealnie równy i nie do końca te proporcje, ale kształt i ogólny wygląd wyszedł dokładnie taki sam.

post-3495-0-30958700-1437683419_thumb.png

Edited by Anje