Skocz do zawartości

Sheaffer? Jeśli tak to jaki model?


_ded_

Polecane posty

Hejka.

Odkopałem niedawno jedno z pierwszych piór jakie kupiłem

Jest czarne ze srebrnym :) Skuwka nakręcana.

Jest napis SHEAFFER i biała kropka na klipsie.

Na stalówce napis podobny plus mikre "R" w kółeczku :)

Dość ciężkie.

W ogóle go nie używam. Sprawdzam czy żyje raz na kilka miesięcy i za każdym razem start bez szemrania :D

Pisze bardzo przyjemnie.Mokro i cienko. Dobra eFka.

Bladego nie mam pojęcia kiedy powstało i jak się nazywa.

Pomoże ktoś może?

3rAUPbf.jpg

87fJAd8.jpg

btktuLo.jpg

WQLlh4i.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Fajnie pisze. Podoba mi się ale mam pytanie: pisze lekko i miękko  ?

Pióro ładne - w moim guście. ;-)

 

I jeszcze jedna wątpliwość. Jeśli jest czymś pokryte (onyx?) jak się to zachowuje? Nie ściera się czasami?

Pytam dla tego, że kiedyś dostałem pióro Parkera, z którego zaczęła schodzić czarna warstwa wierzchnia... I takiego już nie chcę bo wyglądu to już teraz nie ma żadnego. A moim zdaniem pióro jest wizytówką człowieka. Stało się tak pomimo tego, że o niego w miarę dbałem. Jestem przekonany, ze gdyby była to np. stal szczotkowana - nosiłbym go pewnie do dzisiaj. Inna sprawa, ze dość niemrawo startował ten parker - np. po weekendzie.

 

Pióra użytkuję dość intensywnie i często noszę je bezpośrednio w kieszeni. Tak też nosiłem swojego Watermana i służył mi do czasu aż przejął go ode mnie mój syn.

Teraz mam pomysł na 2 pióra. Jedno już zamówiłem i liczę na to, że będzie "szanowane". Drugie potrzebuję do intensywniejszego użytkowania - przykładem niech będzie mazianie po planach budowlanych, notatkach z narad budowy, podpisach na dokumentach dostawy itd. Generalnie budowa to jest to co lubię. Jakie tam panują warunki każdy wie. Jak mi sie sprawdzi to drugie (robocze) to kupię drugie takie samo i naciągnę w niego kolorowy atrament - najlepiej czerwony.

 

Proszę o ew wskazówki - celem wyboru. ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pisze. Podoba mi się ale mam pytanie: pisze lekko i miękko  ?

(...)

 

Powiedziałbym, że sama stalówka jest dosyć twarda, trzeba użyć trochę siły aby pogrubić kreskę. W przypadku "zwykłej, cieniutkiej" kreski - po samym papierze sunie gładziutko (czyli "lekko i miękko", słowo lekko nie odnosi się do wagi pióra oczywiście...), bez żadnych oporów. Samo pióro startuje zawsze bez żadnego opóźnienia. Mam je zawsze pod ręką do podpisywanie dokumentów, a do zwykłego bazgrania mam lżejsze pióro Kaweco Al Sport, z troszkę grubszą kreską.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie potrzebuję do intensywniejszego użytkowania - przykładem niech będzie mazianie po planach budowlanych, notatkach z narad budowy, podpisach na dokumentach dostawy itd. Generalnie budowa to jest to co lubię. Jakie tam panują warunki każdy wie. Jak mi sie sprawdzi to drugie (robocze) to kupię drugie takie samo i naciągnę w niego kolorowy atrament - najlepiej czerwony.

 

Proszę o ew wskazówki - celem wyboru. ;-)

Jak na budowę, to powtórzę to, co @ddntp i co ja sam już w innym temacie też pisałem - Kaweco Sport. W jakim wykończeniu, to sam zobacz, co Ci się najbardziej spodoba, tylko wybieraj te metalowe (AL, AC, Brass). Co prawda tylko na krótkie naboje, ewentualnie minikonwerter, ale z doświadczenia mojego wynika, że aż tak dużo ręcznego pisania to też nie ma na budowie i zawsze można mieć naboje w zapasie ;) A pióro nawet jak wrzucisz do kieszeni spodni roboczych to później wyciągasz, odkręcasz i... piszesz  :lol:

 

 

edyta: Możesz też tak zupełnie technicznie polecieć - Monteverde One Touch :D

Edytowano przez herbatnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...