Skocz do zawartości

Drapiący Sheaffer Gift 100


heldan

Polecane posty

Cześć,

 

mam taki problem z piórem, które kupiłem kiedyś narzeczonej. Świetnie się sprawowało na początku, ale po jakimś czasie pióro zaczęło delikatnie drapać. Jest to niemal niewyczuwalne, ale po 15 min. pisania pióro zbiera włoski. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi - stalówka na końcu ma taki mały kłębek włosków/zrywków papieru/czy sam nie wiem czego. W każdym razie zaczyna rozmazywać atrament.

 

 

Próbowałem:

- Czyszczenia

- Zmiany atramentu

- Polerowania o porcelanę

 

Niestety nie pomogło. Co mogę jeszcze zrobić?

 

Pozdr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie jest dziwne, mam z 20 piór i żadne tak nie zbiera tego micromesh, że po 15 min nie da się pisać - zresztą przez pierwsze 2-3 miesiące użytkowania tak się nie działo.

 

Zasychanie niestety od początku. Bardzo chciałbym to naprawić, bo piórko kupiłem narzeczonej z grawerem bo bardzo jej się podobało, a teraz leży w szafie, a ona pisze moim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie jest dziwne, mam z 20 piór i żadne tak nie zbiera tego micromesh, że po 15 min nie da się pisać - zresztą przez pierwsze 2-3 miesiące użytkowania tak się nie działo.

 

Zasychanie niestety od początku. Bardzo chciałbym to naprawić, bo piórko kupiłem narzeczonej z grawerem bo bardzo jej się podobało, a teraz leży w szafie, a ona pisze moim.

 

Domowym sposobem na zasychanie jest porządne wymoczenie pióra w wodzie z odrobiną płynu do naczyń, ale tak co najmniej na całą noc. Jeżeli masz do niego konwerter, to dobrze jest zaciągnąć trochę tej mikstury do wnętrza pióra. Jeśli to nie pomoże, a pióro jest jeszcze na gwarancji, to można je reklamować. A jeśli jest już po gwarancji, to pisz do któregoś z tutejszych pendoctorów, może je uleczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym moczeniem to właśnie tak robiłem. Postaram się znaleźć gwarancję i sprawdzić czy jeszcze jest. Jeśli macie jeszcze jakiś pomysł to jestem otwarty na propozycje.

 

Być może w kanale spływaka jest jakieś zwężenie. Przerabiałem to niedawno w WM Hemisphere. Ale jeśli nie masz wprawy w demontażu piór, to zleciłbym inspekcję serwisowi (jeśli jest na gwarancji) lub poprosił o pomoc któregoś z doświadczonych Kolegów, np. @pitera.

Można jeszcze spróbować zmienić atrament na "rzadszy" ale nie wiem, jakiego używasz obecnie.

Propozycja druga to wyrzucenie pióra do kosza i zakup nowego, ale na to zawsze jest czas ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasychania : sprawdź szczelność skuwki. Dmuchnij w nią i będziesz już wiedział. Zdarza się, że jest tak nieszczelna, że pióro zachowuje się jakbyś je po prostu odłożył po pisaniu a skuwkę położył obok. 

Co do drapania: wnioskuję sprawdzenie skrzydełek stalówki. Nie wiem, czy może się skrzywić od pisania, ale każdy się przekonał, że stalówki czasami "robią " się krzywe, niestety. Faktycznie możesz próbować micromechem, bo skoro zbiera włókna papieru - to bez wątpienia- potrzebuje pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...