Jump to content

Visconti – o marce słów kilka…


Mariusz888

Recommended Posts

"Visconti to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek tworzących pióra wieczne, długopisy i inne akcesoria piśmiennicze. Wspaniałe wzornictwo, materiały i wykorzystywane przez Visconti technologie sprawiają, że wielu hobbystów na całym świecie posiada w swoich zbiorach ich produkty.

Firmę założyli w 1988 r. Dante Del Vecchio oraz Luigi Poli. Połączyła ich wspólna pasja do piór wiecznych. Obaj założyciele byli kolekcjonerami piór wiecznych, a Dante Del Vecchio prowadził sklep z piórami przez 10 lat zanim zapragnął stworzyć własną markę, która to miała tchnąć nieco świeżości w ówczesny rynek artykułów piśmienniczych. Visconti to stosunkowo młoda firma na rynku piór, jednak taki czas wystarczył, by osiągnęła wielki sukces na tym polu."

Czytaj całość

 

flo2wo157.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki - przekażę żonie, która jeszcze się tu nie zarejestrowała (ale sama jest oczywiście miłośniczką piór) bo powyższy wpis to jej debiut na stronie Zegarki i Pióra (tzn. sama prowadzi innego bloga (o zupełnie innej tematyce), ale stwierdziła ostatnio, że chętnie napisze o czymś związanym z piórami więc podpiąłem jej konto tak, że może rownież sama publikować na blogu) :)

Zdjęcia piór wykonaniem na potrzeby wpisów na stronę - ten czarny Rembrandt to właśnie jedna z nagród w konkursie. Oczywiście będzie to tylko recenzja, bo testu nie chcę przeprowadzać, gdyż chcę aby osoby, które wygrają dane nagrody, otrzymały je takimi jakie dostarczyli sponsorzy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...