Skocz do zawartości

Waterman Graduate-słabo pisze po czyszczeniu


Pawel88

Polecane posty

Mój poniższy problem powstał po płukaniu pióra wodą, ale do rzeczy : 

Po wyczerpaniu naboju chciałem zadbać o pióro i w tym celu odkręciłem kran i opłukałem stalówkę.Wody nalałem także do środka (tam gdzie wkłada się nabój)Z wodą leciał atrament, więc tu chyba wszystko ok.

Po tym zabiegu odczekałem ponad 5 godzin, złożyłem pióro, włożyłem nowy nabój.Pióro pisze, ale tak jak by dużo gorzej.Atrament nie zostawia mokrych śladów jak dawniej, literki są trochę przerywane,napisany tekst dużo bladszy.Po zmianie naboju sytuacja jest taka sama  :(

Ubolewam nad tym faktem, bo bardzo lubię moje Graduate oraz nie mogę nigdzie namierzyć nowej sekcji.

Czy jest szansa na przywrócenie pióra do sytuacji sprzed płukania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doba zleciała, złożyłem pióro i pisze jeszcze gorzej niż po schnięciu, które trwało 5 godzin

Edit : Popisałem kilka linijek, wyjąłem nabój, włożyłem ponownie i ciut lepiej zaczęło się pisać, literki bardziej wyraźne, ale tylko na chwilę.

Po kolejnych kilku linijkach zaczęło drapać  :cry:

Edytowano przez Pawel88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Paweł88 - sprecyzujmy sprawę, z tego co wyczytałem, przepłukałeś sekcje piórka jedynie pod kranem,

 i w samej wodzie, co możliwe że nie w 100% przepłukałeś, i zostały odrobiny atramentu w kanaliku spływowym.

 i pytanie - czy moczyłeś sekcje  w szklance z wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń?

 jeśli nie, to zrób to, i mocz tą sekcje przynajmniej przez kilka godzin (a najlepiej przez całą noc)

 lub w tym czasie gdy nie używasz pióra.

 Po tym moczeniu z płynem, wyjmij sekcje i przepłukaj pod kranem, następnie wlej do szklanki czystą wodę,

 i pozostaw sekcje na kilka godzin w tej czystej wodzie, po to, by dokładnie wypłukać resztki płynu do naczyń.

 Teraz tylko pozostaje sekcje wysuszyć, i sprawdzić czy dało poprawę.

 Jeśli nie dało poprawy, to albo doktore PWF lub zakup nowej sekcji

 sekcja z Allure prawdopodobnie (a raczej na pewno) pasuje do Graduate

 http://eseis.pl/pl/stalowki_waterman_allure-graduate

 Pozdrawiam.

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit : Sytuacja trochę się zmieniła, ale do sedna : Po operacji, która składała się z moczenia z kropelką płynu do naczyń oraz suszeniu pióro tragicznie pisało, przerywało.Wkurzony powyższą sytuacją dałem sobie z nim spokój, aż do wczorajszego wieczora.

Dotykam stalówki do kartki, a ku mojemu zdziwieniu znowu pojawia się gruba, troszkę mokrawa kreska.

Obstawiam, że pióro porządnie nie wyschło i stąd moje problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tą przysłowiową kropelką, to nie tak do końca jak to się często opisuje w postach.

 Osobiście na 3/4 szklanki wody wlewam mniej - więcej 4 - 6 kropelek gęstego płynu do naczyń,

 mieszam i wkładam (całą) sekcje do szklanki. << dalsze działania powyżej >>

 Co do octu, to tu mam pewne obawy, w końcu jest to wodny roztwór kwasu octowego,

 a nasze piórka są zrobione z różnych materiałów i nie wiadomo jak zadziała to połączenie po kilkunastu płukaniach,

 głównie na stalówki.

 Nigdy w płukaniu nie stosowałem octu, moim zdaniem płyn do naczyń w zupełności wystarczy,

 no ale ta jedna kropla octu w szklance chyba tragedii nie zrobi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...