Jump to content

Pióro do 1500 zł


agaa

Recommended Posts

Witam,

 

poszukuję pióra na oficjalny prezent dla dyrektora.  Budżet wynosi 1500zł. Chciałabym coś eleganckiego, klasycznego i cienką bądź średniej grubości stalówką. I jeszcze jedno pytanie, czy takie pióra można grawerować a jeśli tak to gdzie i jak najlepiej to zrobić?  Za pomoc w wyborze i cenne informacje z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

W tej cenie to już można trochę poszaleć, np. Parker Duofold (tyle że on ma akurat dość grubą kreskę), Sonnet ze złotą stalówką lub Premier, Visconti van Gogh lub Michał Anioł, Waterman Carene, Sailor 1911 i wiele innych.

Co do graweru, zwykle w sklepach oferują od razu taka usługę. Rozważ też, czy nie byłoby rozsądniej dołączyć do pióra grawerowaną tabliczkę, bo jak dyrektorowi nie spodoba się prezent albo będzie chciał kiedyś przekazać go dalej to taki "znakowany" egzemplarz będzie już bezużyteczny.

Edited by Markol
Link to comment
Share on other sites

Najlepiej tego nie robić. Grawerowane pióro to moim zdaniem przejaw złego smaku.

 

Czy to wyraz złego smaku to rzecz względna. Kiedyś jakiś sprzedawca na All..o pisał, że wystawiane przez niego pióro z logo PZU jest dzięki temu niepowtarzalne i wyjątkowe ;). Na pewno grawerowane napisy przywodzą na myśl skojarzenia z gadżetami reklamowymi, co nie podnosi wartości przedmiotu.

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest dołączenie do prezentu grawerowanej tabliczki z dedykacją. Akcent osobisty pozostaje a pióro nie jest "napiętnowane".

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziekuję za cenne informacje, wszystkie propozycje zobaczyłam i jest w czym wybierać...:)

Natomiast byłam w sklepie i "na żywo" zauroczyło mnie jedno pióro, mianowicie... Waterman Exception Night and Day Black.

Podzielcie się prosze swoimi opiniami na temat tego modelu...warto w niego inwestować? Obsługa salonu oczywiście twierdzi, ze super pióro :)  Będę wdzięczna za opinie :)

Pozdrawiam :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest nilfein

Obsługa zawsze tak twierdzi.

 

Exception ma wygląd, który może się podobać lub nie. Miałem model Slim (mniejszy) i to już był kawał pióra. Ten model, który wymieniłaś, to - o ile się nie mylę - tzw. "oversize", czyli duży. Jest ryzyko, że będzie po prostu za ciężki do codziennego użytkowania, ale to akurat kwestia indywidualnych preferencji.

 

Jeśli chodzi o walory użytkowe - pióro ma fantastyczną stalówkę. Gładka, nie za sucha, nie za mokra, nie za szeroka. Pisze się tym naprawdę przyjemnie.

 

@Andreo - grawer to niekoniecznie "wiocha", jak to określiłeś. Kwestia tego, jak został wykonany. Jeśli to zwykłe tampo, to faktycznie - raczej szpeci niż dodaje szyku. Ale np. faktyczny grawer, np. z wypełnieniem białym barwnikiem może wyglądać gustownie. Przejrzyj sobie fotki personalizowanych piór vintage, to zobaczysz.

Link to comment
Share on other sites

No w tej cenie to nawet jakiegos ładnego Pelikana mozna znaleźć (M400 lub M600, a nawet 101N). To bardzo "dyrektorskie" pióro - klasyczne i eleganckie). Może warto zaglądnąc do naszych zaprzyjaźnionych z Forum sklepów internetowych (Twoje Pióro i Scryba). Grawerunek (nie grawer - bo to jest pan robiący grawerunki), może faktycznie lepiej zrobić na tabliczce...

Ciekawi mnie co zadecydujesz... napisz proszę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...