Skocz do zawartości

Eversharp - pytanie


Polecane posty

Witam wszystkich. Wpadło mi w ręce ostatnio pióro wieczne Wahl Eversharp i tyle jedynie wiem na jego temat.

Czy ktoś z Was jest mi w stanie powiedzieć z którego roku może być? Ustaliłem że jest to model Doric ale do końca nie jestem tego pewien, na żadnym zdjęciu w internecie nie znalazłem pióra z taką dokładnie stalówką. Dodatkowo pióro ma na korpusie wyryte imię i nazwisko czyli pewnie było na zamówienie robione? Za wszelkie info dziękuje z góry ! ;)

post-3499-0-36835200-1423295161_thumb.jpg

post-3499-0-40938700-1423295162_thumb.jpg

post-3499-0-11911900-1423295163_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok? Niestety, nie jestem specem od Eversharpów. Wygląda na to, że są to lata 30. Jest to faktycznie Doric, druga generacja. Co do imprintu/graweru (napisu) na skuwce, to bynajmniej nie oznacza on wykonania pióra na zamówienie. Ktoś po prostu kazał wygrawerować na nim swoje imię i nazwisko na takiej zasadzie, jak obecnie robi się to na rozmaitych przedmiotach użytkowych. Patrząc na stan ogólny pióra mogę powiedzieć, że raczej wymaga renowacji, prawdopodobnie wymiany woreczka na atrament, z całą pewnością dokładnego czyszczenia również. Ja na Twoim miejscu bardzo bym się cieszył, bo nieczęsto w Polsce trafia się takie pióro, do tego z ciekawą stalówką - ten suwak pozwala regulować jej twardość. Byłoby mi dość przykro, gdybyś chciał je sprzedawać, osobiście polecałbym oddać je do renowacji i się nim cieszyć, zwłaszcza, że imię i nazwisko grawerowane na korpusie bardzo zaniża wartość tego pióra na rynku wtórnym.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to białe coś na stalówce to regulacja? :) nie znalazłem na google żadnego pióra z dokładnie taką stalówką wydaje mi się że jest dość oryginalne, chętnie bym oddał do renowacji jeśli ktoś zna jakiś zakład godny polecenia w Krakowie to dajcie namiary. Co do graweru to może zaniżyć jego wartość ale nie koniecznie, dla konesera może być warte więcej zakładając że były właściciel pióra pan Gosta Jensen był dosyć znanym muzykiem Szwedzkim :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Wow! Jest piękne. Gratuluję zdobyczy i zazdroszczę :) Również podpisuję się pod tym aby pióro doprowadzić do porządku i używać. Ma za sobą kawał historii i niech nie skończy w gablocie zbieracza jako bezduszny element kolekcji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Na forum mamy pendoctorów. Niestety nie mam pewności co do nicków, więc nie wymienię, ale może bardziej rozeznani w temacie podeślą info :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...