Skocz do zawartości

Nowoczesne metalowe pióro


Polecane posty

Witam,

Piszę z prośbą o doradzenie w wyborze pióra. 

Nie mam sprecyzowanych wymagań hmmm technicznych?, gdyż minęło kilkanascie dobrych lat od kiedy ostatni raz uzywalem piora.

Pioro chce kupic:

- bo normalnie pisze brzydko, a piorem moj charakter pisma znacznie sie polepsza

- bo pisanie staje sie przyjemnoscia

- bo piora sa piekne :)

- do pisania codziennego w biurze, ale raczej w malych ilosciach = krotkie szybkie notatki, reszte zazwyczaj pisze na komputerze

- nie chcialbym zeby pisalo cieniutko, raczej grubosc kreski normalna albo troche grubsza niz standard

Domyslam sie ze te wymagania skutkuja bardzo szeroko game pior, ale wybor powinine byc ulatwiony przez to ze bardzo malo pior  mi sie podoba.

Podobaja mi sie piora smukłe, z metalowa srebrna obudowa, ktora nie jest jednolita a posiada jakis bardzo drobny powtarzalny wzor np 

Caran d'Ache Ecridor Fountain Pen Cubrik albo chevron. Niestety pioro to jest za drogie jak na pierwsze, obecnie mysle o buddzecie do 200zl. Wybor pior jest ogromny, a na stronach jest dostepna glownie segregacja wg firmy co nie ulatwia wyboru (a moze ulatwia?). Prosze  o doradzenie jakis alternatyw (firmy, gamy pior?) dla powyzszego, 

 

Pozdrawiam,

flaterik

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowy Waterman Hemisphere, Hero 017 Liseur, Duke 219. Sheaffer Intensity, Regal Elizabeth (świetne pióro - ma je nasz szanowny admin, popisałem i jestem pod wrażeniem), Kaweco AL Sport, Kaweco Allrounder, Franklin-Christoph 27 Collegia, na tej stronie poszukaj pióra MAbie Todd Astoria (kosztuje 39 $, z kosztami wysylki do PL wyjdzie coś ok. 55 $).

 

Mam i używam Ecridora - świetne pióro. Jeśli podoba ci się model Retro, powinien sposobać ci się wymieniony wyżej Regal Elizabeth.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...