Skocz do zawartości

Pióro do 150 zł stalówka M


Polecane posty

Witam wszystkich,

Rozważam kupno pióra. Mam już pewne doświadczenie w pisaniu piórami i chcę kupić jakieś porządne pióro, którym będę się cieszył latami.Interesuje mnie, tak jak napisałem w tytule, stalówka M. Do tej pory jedyne pióro jakiego kupno rozważam to lamy safari. Moglibyście mi pomóc w wyborze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne pióro na lata za maksymalnie 150 zł to przy jakości większości obecnie produkowanych i dostępnych w Polsce przyborów piśmienniczych mało prawdopodobne :(

Może prędzej znajdziesz coś na ebayu, np. amerykańskie Monteverde Intima. Z dostawą wychodzi ok. 50 USD, więc tylko trochę ponad wyznaczony przez Ciebie limit. Ja mam takie piórko z M-ką i jestem z niego zadowolony, ale czy wytrzyma lata to trudno powiedzieć...

Ewentualnie Kaweco Student, troszkę droższe (ok. 170 zł), ale wygląda dośc porządnie i ma dobrą stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Al-Stara z Mką i nie mogę narzekać. Lekkie, wygodnie, dobra stalówka. Choć na codzień wolałbym Fkę - ktoś chce się zamienić?  B)

Można dokupić samą stalówkę za trzydzieści parę złotych. Wymiana jest dziecinnie prosta, nasuwa się ją na spływak bez żadnego wykręcania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawuje Lamy?

 

na me "kaprawe oko" LAMY ma takie grubości

EF - jest cienka około 0,35mm

F - jest około 0,50mm-0,60mm

M - około 0,70mm-0,75mm

 

poniżej link do tabeli porównawczej grubości

 

http://www.nibs.com/TippingSizespage.htm

 

http://www.richardspens.com/pdf/strokewidths.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...