Skocz do zawartości

Parker vs Waterman


iza

Polecane posty

Hmmm…dobre pytanie. Generalnie, oba atramenty sprawiają wrażenie bardzo podobnych w tej kwestii i oba są dość rzadkie. Miałem oba i nie różniły się jakoś diametralnie w kwestii przepływu. Ja bym powiedział, że są prawie takie same, z lekkim wskazaniem na Watermana (ale bardzo lekkim).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Nie wiem na ile to potwierdzona informacja, ale od jakiegoś czasu oba atramenty mają jedno źródełko, także o różnice pomiędzy nimi ciężko. 

Jak ktoś ma nowe atramenty - ze świeżej produkcji to mógłby się pokusić o małe porównanie :)

a tak z ciekawosci, jakie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci, jakie?

 

Dokładnie się niestety nie interesowałem dalej tematem także nie powiem jaka to fabryka, zwróciły mi na to uwagę już 2-3 osoby w czasie luźnych rozmów o atramentach. 

Ale Waterman i Parker należą od chyba 20 lat do jednego właściciela, fabryka Quinka w Wielkiej Brytanii została zamknięta i teraz całość atramentu Parkera pochodzi z Francji, łudzące podobieństwo pomiędzy Parkerem i Watermanem Blue i Blue Black (odpowiednio chyba Florida Blue i Mysterious Blue u Watermana). 

 

Kilka lat temu była zmiana w recepturze niektórych atramentów Parkera (powiązana z zamknięciem fabryki w Wlk. Brytanii), największa zmiana dotyczyła właśnie atramentu niebieskiego i niebieskiego- czarnego, które mocno upodobniły się do tych produkcji Watermana. 

 

Powoli dosychają u mnie w domu płytki do tlc, zestaw kilku rozpuszczalników też mam, jak ktoś dostarczy próbki to można by zrobić mały teścik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to są to bardzo podobne atramenty. Ale jeśli chodzi o niebieski to jednak jest mała różnica jak na moje i mojej żony oko. Moim zdaniem WN jest troszke bardziej matowy od Parkera. Moja małżonka preferuje WM a ja Parkera. I tak wogóle Parker to mój ulubiony niebieski i jak do tej pory - nr 1. Jest na tyle dobry, że moim zdaniem szkoda przepłacać za inne, nawet jeżeli są lepsze.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...