Jump to content

Parker vs Waterman


iza

Recommended Posts

Guest nilfein

Hmmm…dobre pytanie. Generalnie, oba atramenty sprawiają wrażenie bardzo podobnych w tej kwestii i oba są dość rzadkie. Miałem oba i nie różniły się jakoś diametralnie w kwestii przepływu. Ja bym powiedział, że są prawie takie same, z lekkim wskazaniem na Watermana (ale bardzo lekkim).

Link to comment
Share on other sites

Guest Restoration

Nie wiem na ile to potwierdzona informacja, ale od jakiegoś czasu oba atramenty mają jedno źródełko, także o różnice pomiędzy nimi ciężko. 

Jak ktoś ma nowe atramenty - ze świeżej produkcji to mógłby się pokusić o małe porównanie :)

a tak z ciekawosci, jakie?

Link to comment
Share on other sites

a tak z ciekawosci, jakie?

 

Dokładnie się niestety nie interesowałem dalej tematem także nie powiem jaka to fabryka, zwróciły mi na to uwagę już 2-3 osoby w czasie luźnych rozmów o atramentach. 

Ale Waterman i Parker należą od chyba 20 lat do jednego właściciela, fabryka Quinka w Wielkiej Brytanii została zamknięta i teraz całość atramentu Parkera pochodzi z Francji, łudzące podobieństwo pomiędzy Parkerem i Watermanem Blue i Blue Black (odpowiednio chyba Florida Blue i Mysterious Blue u Watermana). 

 

Kilka lat temu była zmiana w recepturze niektórych atramentów Parkera (powiązana z zamknięciem fabryki w Wlk. Brytanii), największa zmiana dotyczyła właśnie atramentu niebieskiego i niebieskiego- czarnego, które mocno upodobniły się do tych produkcji Watermana. 

 

Powoli dosychają u mnie w domu płytki do tlc, zestaw kilku rozpuszczalników też mam, jak ktoś dostarczy próbki to można by zrobić mały teścik. 

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to są to bardzo podobne atramenty. Ale jeśli chodzi o niebieski to jednak jest mała różnica jak na moje i mojej żony oko. Moim zdaniem WN jest troszke bardziej matowy od Parkera. Moja małżonka preferuje WM a ja Parkera. I tak wogóle Parker to mój ulubiony niebieski i jak do tej pory - nr 1. Jest na tyle dobry, że moim zdaniem szkoda przepłacać za inne, nawet jeżeli są lepsze.

Edited by kerad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...