Jump to content

Sheaffer Gift Collection 300


Recommended Posts

Witajcie!

Piórami wiecznymi piszę od lat, ale - co ciekawe - nigdy nie wydałem na żadne pióro więcej niż 100 PLN. Pora to zmienić. W oko wpadł mi Sheaffer Gift Collection 300, za około 180 PLN. Zamierzam go zamówić. Taką sobie górną granice założyłem - nie przekraczać 200 PLN. Polecacie czy odradzacie? Napiszę, że w tej cenie na pewno nie kupię żadnego Parkera, jestem nieco do nich nieco zrażony. Aha, jeszcze sprawa atramentu - czy "sheafferowski" jest faktycznie taki zły? Pozdrawiam.

0_0_productGfx_4f196e1acb8cc52ff4ccaa3dd

Link to comment
Share on other sites

Pióro polecam

Wyemacie atramentu małą dyskusję

masx Tu

www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6205-pióro-na-prezent-do-codziennego-użytku/

Co do Parkerów - ja uważam że można na nie jedynie patrzeć - bo są ładne

ale jskość pisania mnie nie odpowiada.

Edited by andreo
Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Jestem użytkownikiem tego pióra w wersji czerwony marmur. Kupiłem go chyba w 2010 roku i używam codziennie. Jestem z niego bardzo zadowolony - nie zasycha, startuje od razu, pisze dosyć mokro. Używam z atramentem Waterman Havana Brown. Jedyna rzecz, o której warto wspomnieć, to bardzo ciężka skuwka. Nie mam w zwyczaju zakładania skuwki na korpus więc dla mnie nie ma to znaczenia, ale jeśli lubisz tak pisać, to może być problem... Pióro jest wtedy niezbyt dobrze wyważone (przynajmniej w moim odczuciu). To chyba jedyna rzecz na którą zwróciłbym uwagę przy zakupie. Poza tym, szczerze polecam.

 

Pozdrowienia i udanego wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Też posiadam to pióro w wersji czarno - srebrnej. Fakt skuwka jest ciężka co nie musí być w Twojej wersji kolorystycznej, nie jest chyba metalowa.

Pióro jest super. To jedyny Scheaffer który posiadam i jest moim ulubionym piórem. Tak jak w poprzednim poście; jest niezawodne i startuje od razu nawet po dłuższej przerwie w pisaniu, a używam około 8-10 piór, więc przerwy są.

 

Nie przepadam za atramentami tej firmy ale w piórze firmowym są dobre, nie sprawiają problemów. Są "gęstsze" i mają wolniejszy przepływ niż np. Parker. W innych suchszych piórach niestety przerywają. podobnie zresztą jak atrament Pelikana. Ale kolorystycznie mi sie podobają, mam czarny i niebiesko czarny, oraz turkus (jest przepiękny).

 

Osobiście to pióro bardzo polecam.

 

Mam troche inne zdanie co do piór Parkera. Mam ich kilka i z prawie wszystkich jestem zadowolony, nawet bardzo. Jakoś tak odpowiadają mi ich stalówki, małżonka lubi pisać Jotterem a ja Urbanem i Frontierem. Małe problémy z jednym z IM-ów ale to własnie na atramencie Scheaffera czarnym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...