Skocz do zawartości

Sheaffer Gift Collection 300


Polecane posty

Witajcie!

Piórami wiecznymi piszę od lat, ale - co ciekawe - nigdy nie wydałem na żadne pióro więcej niż 100 PLN. Pora to zmienić. W oko wpadł mi Sheaffer Gift Collection 300, za około 180 PLN. Zamierzam go zamówić. Taką sobie górną granice założyłem - nie przekraczać 200 PLN. Polecacie czy odradzacie? Napiszę, że w tej cenie na pewno nie kupię żadnego Parkera, jestem nieco do nich nieco zrażony. Aha, jeszcze sprawa atramentu - czy "sheafferowski" jest faktycznie taki zły? Pozdrawiam.

0_0_productGfx_4f196e1acb8cc52ff4ccaa3dd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro polecam

Wyemacie atramentu małą dyskusję

masx Tu

www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6205-pióro-na-prezent-do-codziennego-użytku/

Co do Parkerów - ja uważam że można na nie jedynie patrzeć - bo są ładne

ale jskość pisania mnie nie odpowiada.

Edytowano przez andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jestem użytkownikiem tego pióra w wersji czerwony marmur. Kupiłem go chyba w 2010 roku i używam codziennie. Jestem z niego bardzo zadowolony - nie zasycha, startuje od razu, pisze dosyć mokro. Używam z atramentem Waterman Havana Brown. Jedyna rzecz, o której warto wspomnieć, to bardzo ciężka skuwka. Nie mam w zwyczaju zakładania skuwki na korpus więc dla mnie nie ma to znaczenia, ale jeśli lubisz tak pisać, to może być problem... Pióro jest wtedy niezbyt dobrze wyważone (przynajmniej w moim odczuciu). To chyba jedyna rzecz na którą zwróciłbym uwagę przy zakupie. Poza tym, szczerze polecam.

 

Pozdrowienia i udanego wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam to pióro w wersji czarno - srebrnej. Fakt skuwka jest ciężka co nie musí być w Twojej wersji kolorystycznej, nie jest chyba metalowa.

Pióro jest super. To jedyny Scheaffer który posiadam i jest moim ulubionym piórem. Tak jak w poprzednim poście; jest niezawodne i startuje od razu nawet po dłuższej przerwie w pisaniu, a używam około 8-10 piór, więc przerwy są.

 

Nie przepadam za atramentami tej firmy ale w piórze firmowym są dobre, nie sprawiają problemów. Są "gęstsze" i mają wolniejszy przepływ niż np. Parker. W innych suchszych piórach niestety przerywają. podobnie zresztą jak atrament Pelikana. Ale kolorystycznie mi sie podobają, mam czarny i niebiesko czarny, oraz turkus (jest przepiękny).

 

Osobiście to pióro bardzo polecam.

 

Mam troche inne zdanie co do piór Parkera. Mam ich kilka i z prawie wszystkich jestem zadowolony, nawet bardzo. Jakoś tak odpowiadają mi ich stalówki, małżonka lubi pisać Jotterem a ja Urbanem i Frontierem. Małe problémy z jednym z IM-ów ale to własnie na atramencie Scheaffera czarnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...