Skocz do zawartości

Duke 116?


Polecane posty

Tu masz recenzję innego:

 

http://zegarkiipiora.com/2014/09/18/duke-929-red-pinstripe-test/

 

ale zakładam, że będzie podobnie. Jak na razie większość Duke'ów prezentowała podobny poziom. Piszą naprawdę przyzwoicie - ten z testu radzi sobie naprawdę dobrze (wymagał co prawda krótkiego kontaktu z papierem, ale po tym zaczał pisać naprawdę fajnie i gładko) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu nie używałem, ale miałem przez pewnien czas Konfucjusza, który uchodził wówczas za topowy model Duke`a oraz 669. Niestety moje doświadczenia z oboma piórami nie są najlepsze.

W Konfucjuszu po tygodniu pisania obluzował się gwint w korpusie (bez stosowania żadnej przemocy z mojej strony), Naprawa gwarancyjna trwała ponad miesiąc.

W 669 fabrycznie dołączony konwerter był źle spasowany i atrament skutecznie rozlewał się do wnętrza pióra. Pomogła dopiero wymiana na konwerter Watermana.

Oba pióra miały wizualnie identyczne stalówki o charakterystyce gwoździa, dające raczej mokrą i grubą kreskę.

Zaletą piór tej firmy jest niewątpliwie atrakcyjna cena, ale na tym moim zdaniem lista zalet się kończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sapphire'a od roku. Pisze nim codziennie. 

Przez ten czas nie stracił ani na wyglądzie,ani na walorach pisarskich. Stalówka faktycznie jest twarda, pisze mokro i dość grubo,co początkowo mnie denerwowało, ale teraz już nie - do zadań specjalnych mam pióro z cieniutką stalówką.  Pisze lekko, ślizga się po papierze.

Uważam, że za tę cenę (w Arisie chyba 79zł, normalnie drożej) to naprawdę dobre pióro. Masywne, solidne. Nabrałam zaufania do marki i kusi mnie kolejne. Akurat 116 nie jest w moim guście, ale o nim się nie dyskutuje. Może Markol nie miałeś szczęścia, generalnie - z tego,co czytałam w necie - Duke'i mają całkiem niezłą opinię. W razie problemów jest roczna gwarancja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, żadne z nich nie było w moim guście, o czym przekonałem się dopiero w czasie ich używania. Głównym minusem jest moim zdaniem twarda stalówka (dlatego porównałem ją do gwoździa).

Gwarancja jest chyba dwuletnia, bo tak wynika z przepisów unijnych a Duke podaje się za firmę niemiecką.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska awaryjność niemieckich wyrobów to już zamierzchła przeszłość. Przynajmniej tak twierdzą posiadacze nowych aut Made in Germany ;).

Mnie natomiast chodziło o objęcie wyrobów Duke przepisami unijnymi, bo na towary spoza UE może być chyba krótsza gwarancja.

Z resztą jak długa by ta gwarancja nie była, to konstrukcji stalówki nie zmieni. Trzeba spróbować samemu i ocenić, czy taki charakter pisania pasuje czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą dawać rok, a nawet miesiąc gwarancji.

Jeśli kupione w Polsce, to prawo unijne rozszerza nam to pod tytułem (bodajże)  niegodność towaru z umową i rozszerza do 2 lat, niezależnie ile dał nam sprzedawca ;)

 

http://www.telix.pl/artykul/gwarancja--rekojmia-czy-odpowiedzialnosc-sprzedawcy-3,45332.html

 

Pod warunkiem że kupiła osoba fizyczna, a nie firma.

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: radzimy Ci rób jak uważasz ;)

A tak poważnie - cena nie jest wygórowana. Cudów za te pieniądze nie należy się spodziewać ale szczerze powiedziawszy nawet dziesięciokrotnie droższe pióra mogą nie sprawiać satysfakcji w użytkowaniu. Jak Ci się podoba to kup, a jak nie będziesz zadowolony to najwyżej puścisz dalej z niewielką zapewne stratą.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: radzimy Ci rób jak uważasz ;)

A tak poważnie - cena nie jest wygórowana. Cudów za te pieniądze nie należy się spodziewać ale szczerze powiedziawszy nawet dziesięciokrotnie droższe pióra mogą nie sprawiać satysfakcji w użytkowaniu. Jak Ci się podoba to kup, a jak nie będziesz zadowolony to najwyżej puścisz dalej z niewielką zapewne stratą.

 

Kupiłem :) Za dwa tygodnie będzie u mnie  :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pewną propozycję - przeskoczcie od razu etap chińskich piór, życie jest zbyt krótkie by tracić czas. Niby większość przez to przechodzi, ale ja proponuję - pójdźcie na skróty ku lepszemu. Za ok. 150 pln plus minus paręnaście złotych kupicie już jakiegoś Sheaffera z drugiej ręki, tylko trzeba się rozejrzeć, i to może być pióro vintage, a w najgorszym razie pióro kilkunastoletnie, już nieprodukowane, coś klasy Imperiala, a i starego Balance'a Juniora można w takiej cenie trafić. Sam sprzedawałem niedawno to wiem. Z "chińczykiem" nigdy nie poczujecie się jak z prawdziwym piórem, szkoda kasy ;)

No, to tyle z mojej strony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną propozycję - przeskoczcie od razu etap chińskich piór, życie jest zbyt krótkie by tracić czas. Niby większość przez to przechodzi, ale ja proponuję - pójdźcie na skróty ku lepszemu. Za ok. 150 pln plus minus paręnaście złotych kupicie już jakiegoś Sheaffera z drugiej ręki, tylko trzeba się rozejrzeć, i to może być pióro vintage, a w najgorszym razie pióro kilkunastoletnie, już nieprodukowane, coś klasy Imperiala, a i starego Balance'a Juniora można w takiej cenie trafić. Sam sprzedawałem niedawno to wiem. Z "chińczykiem" nigdy nie poczujecie się jak z prawdziwym piórem, szkoda kasy ;)

No, to tyle z mojej strony :)

Balance vintage można mieć już za 3 razy mniej. Tylko trzeba się postarać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo tylko, że Jinhao. jest tańsze i u mnie się świetnie sprawuje. Generalnie w tych chińskich piór wyrzucam tłoczki i wstawiam naboje co znacznie poprawia użytkowanie pióra. Nie przerywa pisania i nie zasycha nawet przez kilka dni jeśli nie jest używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...