Jump to content

Duke Khaki Squares, czyli książę we własnej osobie


ArielN

Recommended Posts

Duke model Khaki Squares

P6080957.jpg

Duke jest to firma zarejestrowana w Niemczech, dla której pióra wytwarza Shanghai G. Crown Co. Nazwy katalogowej modelu niestety nie znam, ale sprzedawcy z Azji ochrzcicli go mianem "Płytki" ;) Czy słusznie? No coż... Skojarzenia są różne, ale o nich, tak jak i o gustach, się nie dyskutuje.

Skąd pomysł na "Płytkę"?

P6080968.jpg

P6080967.jpg

Pierwsze wrażenie: 4/5

Pióro, proste w swym wyglądzie, zrobiło na mnie początkowo dobre wrażenie (pomijając słabej jakości etui kreowane na skórzane). Duke wygląda jakby był pokryty dziesiątkami niewielkich wymiarów płytek, ułożonych pod kątem ok. 15 stopni względem linii prostopadłej do tej utworzonej przez rozcięcie stalówki (oddzielające jej skrzydła). Jednym zdaniem: prostopadłej do klipsa ;)

Efekt estetyczny takiego wykończenia jest jaki jest. Z nóg nie zwala, ale może sie podobać. Korpus zakończony u góry częścią identyczną jak ta, która tworzy obsadkę. Jedyną różnicą jest zaślepka zamiast stalówki.

P6080959.jpg

Jakość wykonania 4/5

Ogólnie rzecz ujmując, jakość wykonania jest dobra. Wadami są krzywo przymocowany klips (!) oraz odbarwiający sie plastik, z którego został wykonany spływak (po zamoczeniu w atramencie barwa czarna przekształciła się w ciemnoszarą). Dużą zaletą jest to, iz powierzchnia pióra jest bardzo odporna na zarysowania.

Stalówka 3,5/5

Właściwie z powodu stalowki pioro znalazło sie w moich dłoniach 8) Jedno słowo: NIETYPOWA. Powiedziałbym, że to STUB (z penością nie Cursive Italic ani Crisp Italic), ale czegoś jej brakuje. Czego? Szerokości (wychodzi z tego cos pomiędzy klasyczna zaokragloną, a stub). Rozmiar stalówki nie jest oznaczony przez producenta. Przy liniach pionowych mamy grubość M, przy poziomych F. Niestety drapie!!!

P6080972.jpg

Grubsze linie po prawej, linie cieńsze uzyskane po obróceniu kartki o 90 stopni oraz cienka linia prostopadla dla bezpośredniego kontrastu.

Na stalówce szczegółowy wzór (korona + coś w rodzaju skrzydeł/wachlarza/itp.). Oznaczenie KGP22. Czytałem na jednym z portali, że odnosi się ono do platerowania bardzo cienka warstwą złota. JASNE. Próby 22? ;) Platerowanie zlotem proponuję włożyc między bajki.

P6080952.jpg

P6080953.jpg

Cena 4/5

Za zestaw zawierający pioro wieczne i kulkowe trzeba zapłacić około 70zł. Samo pióro wieczne na ebay'u - 9,99$.

Osobiście kupiłem komplet, za grosze w porównaniu z podanymi cenami ;) i otrzymalem pisemną GWARANCJĘ na 12 miesięcy!!! Pióro nabyłem w kiosku z gazetami :blink:. Sugerowana cena detaliczna to też nie jest zbrodnia (szczególnie porównując do konkurencji, która za taką kwotę oferuje pióra gorszej jakości).

Podsumowanie

Potrzebowałem pióra, które nie jest drogie, nie przerywa, nie ulega łatwo zarysowaniom. Duke "Tile" spełnia te oczekiwania mimo kilku akceptowalnych wad. Ogólnie ocena 3.75/5 -> za drapiącą stalówkę.

Edited by ArielN
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...