Skocz do zawartości

Pióro dla początkującego


Polecane posty

Witam,

 

idę właśnie do liceum i głównie dzięki opiniom znajomych postanowiłem zakupić pióro. Sęk w tym, że jestem w tych kwestiach całkowicie zielony, a przeglądanie kolejnych tematów na tym forum tylko pogarszało sprawę, dlatego postanowiłem poradzić się na tym forum. Najważniejszymi dla mnie wymaganiami są:

  • cena ~100 zł, ponieważ jest to moje pierwsze pióro i nie mam zamiaru przepłacać jeżeli miałoby ono tylko leżeć na półce
  • koniecznie z jak najcieńszą stalówką; kieruję się na przedmioty ścisłe i przede mną liczne wzory i ciasne dopiski; z tym że tutaj pytanie - czy lepsza do tych celów jest EF, czy F? Dodam że mam dość "brzydki" charakter pisma
  • wielofunkcyjność - chciałbym być w stanie pisać na wszelkich rodzajach papieru

I jeszcze miło byłoby, gdyby możliwa była (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, więc nazwę intuicyjnie) wymiana stalówki na jakąś grubaśną, w sensie do kaligrafii, ponieważ koleżanka ostatnio pożyczyła mi takie "szerokie" wieczne pióro i muszę przyznać że spodobała mi się taka forma marnotrawienia wolnego czasu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kaligrafii lepiej wziąć oddzielne, np Pilot Plumix (wyniesie Cię 30zł z przesyłką) lub Pilot Parallel (trochę drożej, ale też dużo większe szerokości są dostępne, do 6mm).

Zdecydowanie EF, F bywa bardzo często zby grube żeby komfortowo pisać co bardziej skomplikowane formuły matematyczne. F nada się tylko w piórach japońskich, tam rozmiarówka jest nieco inna i F bywa cieńsze niż europejskie EF.

Zachowanie na różnych papierach zależy w głównej mierze od atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...