Jump to content

Pióro dla początkującego


Recommended Posts

Witam,

 

idę właśnie do liceum i głównie dzięki opiniom znajomych postanowiłem zakupić pióro. Sęk w tym, że jestem w tych kwestiach całkowicie zielony, a przeglądanie kolejnych tematów na tym forum tylko pogarszało sprawę, dlatego postanowiłem poradzić się na tym forum. Najważniejszymi dla mnie wymaganiami są:

  • cena ~100 zł, ponieważ jest to moje pierwsze pióro i nie mam zamiaru przepłacać jeżeli miałoby ono tylko leżeć na półce
  • koniecznie z jak najcieńszą stalówką; kieruję się na przedmioty ścisłe i przede mną liczne wzory i ciasne dopiski; z tym że tutaj pytanie - czy lepsza do tych celów jest EF, czy F? Dodam że mam dość "brzydki" charakter pisma
  • wielofunkcyjność - chciałbym być w stanie pisać na wszelkich rodzajach papieru

I jeszcze miło byłoby, gdyby możliwa była (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, więc nazwę intuicyjnie) wymiana stalówki na jakąś grubaśną, w sensie do kaligrafii, ponieważ koleżanka ostatnio pożyczyła mi takie "szerokie" wieczne pióro i muszę przyznać że spodobała mi się taka forma marnotrawienia wolnego czasu ;)

Link to comment
Share on other sites

Do kaligrafii lepiej wziąć oddzielne, np Pilot Plumix (wyniesie Cię 30zł z przesyłką) lub Pilot Parallel (trochę drożej, ale też dużo większe szerokości są dostępne, do 6mm).

Zdecydowanie EF, F bywa bardzo często zby grube żeby komfortowo pisać co bardziej skomplikowane formuły matematyczne. F nada się tylko w piórach japońskich, tam rozmiarówka jest nieco inna i F bywa cieńsze niż europejskie EF.

Zachowanie na różnych papierach zależy w głównej mierze od atramentu.

Link to comment
Share on other sites

Wlewasz co chcesz, albo do naboju albo po prostu w korpus pióra. Na dzień dobry z piórem dostajesz dwa naboje, więc w razie czego masz co uzupełniać. W kupowanie mu nabojów nie ma się co bawić, drogie są a pióro żre inkaust jak szalone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...