Skocz do zawartości

Czym różnią się poszczególne modele Montblanc?


Gość kowjack

Polecane posty

Gość kowjack

Witam.

 

Bardzo proszę o wyjaśnienie czym różnią się poszczególne modele MB. Z tego, co wyczytałem na forum to wielkością, ale nie za bardzo jestem w stanie doszukać się informacji o różnicach pomiędzy Montblanc Meisterstuck 90th anniversary 149 a 149, Montblanc Meisterstuck 90th anniversary LeGrand a LeGrand,  Montblanc Meisterstuck 90th anniversary Classique a Classique. Mam na oku jeszcze model LeGrand Traveller, ale tutaj rozumiem ze pióro jest tylko na naboje. Jeśli podobny temat istnieje to bardzo przepraszam.

 

Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dwa linki:

http://montblanc.parkerpens.org/montblanc.html

http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/194048-size-of-meisterstuck-144-146-149-in-pics/

Mam nadzieje że dalej pomoże Ci google.

 

Co do edycji limitowanych to należy szukać o nich informacji - jeśli któreś pióro jest oparte o 146 albo 149 to powinno mieć jego wymiary,

chociaż nie do końca :).

Traveller ma specjalną budowę i jest na naboje - jak się uprzesz to nabój też można zatankować np. strzykawką.

Pozdrawiam Romek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kowjack

Wersje na 90 rocznicę różnią się ceną, stemplem na stalówce i odcieniem złota. Innych różnic nie widziałem ani o nich nie słyszałem.

Witam.

 

Panowie dziekuje serdecznie. Ide szukac jakiegos tanszego sklepu, roznica cenowa pomiedzy sklepem MB Niemieckim a Brytyjskim jest duza to moze i znajde jakis tanszy sklep. W Polskich sklepach jak zwykle drozej  ;).

 

 

Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...