Jump to content

Jakie pióro do kaligrafii?


qwerty890

Recommended Posts

Witajcie :) Chciałbym zacząć przygodę z kaligrafią jednak nie znam się na niej ani na piórach dlatego założyłem ten temat :) Chodzi mi o to jakie pióro kupić żeby nadawało się do nauki kaligrafii? I żeby nie było za bardzo atramentożerne. Co powiedzie np. o tym zestawie: http://allegro.pl/kaligrafia-pioro-do-kaligrafii-sheaffer-i4338935918.html.

Link to comment
Share on other sites

To zależy jakim stylem chcesz pisać i jakiej wielkości literami. Atramentożerne będzie siłą rzeczy, ale to nie jest raczej wielki problem - do kaligrafii zwykle używa się czarnego, najtańszy czarny atrament jaki znajdziesz kosztuje 3zł za jakieś 60ml, wystarczy Ci na miesiąc intensywnych ćwiczeń z piórem wiecznym.

Edited by Rittel
Link to comment
Share on other sites

Kupiłam ten zestaw w bardziej rozbudowanej wersji i mam dość spore problemy z zapowietrzaniem się ich w okolicy połowy naboju. Pojęcia nie mam z czego to wynika. Do tego nie są zbyt trwałe (na jednym jest już spore pęknięcie na zatyczce, a zestawu nie używam dłużej jak pół roku), i piszą grubiej niż jest podane na stalówkach (stalówka 1mm shaeffera pisze jak 1,5 mm manuscripta). Liczyłam, że ten zestawik będzie małym powiewem świeżości, w ćwiczeniach, a w efekcie i tak częściej korzystam z kupionego kilka lat temu manuscripta. Identyczny zestaw tej firmy powinien być w podobnej cenie, a moim osobistym zdaniem manuscripty są lepsze  :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...