Skocz do zawartości

Prośba o wycenę pióra


Don Lewski

Polecane posty

Witam, jestem posiadaczem złotej stalówki wygranej w trakcie miejskiego konkursu ortograficznego. Chciałem poradzić się tutejszych znawców tematu piór w sprawie ceny, jakiej byłoby ono warte. Jest to, według tego, co na nim wyczytałem, Parker Sonnet P III. Nowe, nieużywane jeszcze nigdy. Zamieszczam poniżej kilka zdjęć.

 

 

io23vs.jpg

 

2qk4293.jpg

 

2ztg494.jpg

 

24295c7.jpg

 

 

rs4j00.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem złotej stalówki wygranej w trakcie miejskiego konkursu ortograficznego......

 

Oszukali Cię !  :o 

Ten Parker nie ma złotej stalówki.

Ja tam bym taką nagrodę reklamował. :P

Powiedziałbym, że startowałem w konkursie o złotą stalówkę.

I walnął uzasadnienie reklamacji.

"Jakbym wiedział, że chodzi o pozłacaną, to nie traciłbym czasu na taki konkurs.

Proszę więc kupić Sonneta ze złotą stalówką, albo wyborcy dowiedzą się o tej machlojce."  :D

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym wyczuwał w kościach kolejną "super okazję", która niebawem powędruje na Targowisko...? Tym razem Sonnet uczciwie wygrany w zawodach? ;)

 

@Don Lewski - witaj, Kolego na PWF. Gratuluję Ci z całego serca wygranej. Oby służyła Ci jak najdłużej. A teraz poważnie. Parker Sonnet to współcześnie produkowane, powszechnie dostępne pióro, którego cenę sprawdzisz w praktycznie każdym sklepie internetowym, że o Allegro nie wspomnę. Uważam, że skoro trafnie zidentyfikowałeś pióro we własnym zakresie, zadałeś sobie trud i odnalazłeś nasze forum, to tym bardziej jesteś w stanie oszacować samodzielnie jego cenę na podstawie wyników wyszukiwania w kilku sklepach internetowych. Twoje pytanie ewidentnie sugeruje, że chcesz to pióro sprzedać. Jeśli tak, to wystaw je na Allegro i zobacz co z tego wyniknie. Jeśli ustawisz cenę za wysoko, to po prostu nikt nie kupi. Ot i cała filozofia.

 

@Wszyscy: Chyba przyjdzie się porozmawiać na temat wyceniania piór na łamach Forum. Tak ogólnie, bo sporo tego typu zapytań pojawia się ostatnio, przypuszczalnie jako efekt ograniczeń w dziale Targowisko. Chyba nie będziemy się ścigać z Wujkiem Google w tej kwestii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przyjmijmy za każdym razem jakąś stałą kwotę, np. 25 zł. Kto czyta forum, będzie wiedział, o co chodzi.

Każda wycena jest subiektywna, zwłaszcza dokonywana przez grono potencjalnych zainteresowanych nabyciem.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

mysle ze jesli ktos pyta o jakies stare pioro, lub mniej znane moglibyscie (ja tam sie nie znam zazwyczaj:)) podac jakies granice np 400-500, zeby ukierunkowac ta osobe. to wkoncu forum fanow a nie sprzedawcow i nie chodzi przeciez o wycenianie.  akurat wycena sonneta wymagala tylko wpisania w google "parker sonnet sklep".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo przygarnąłbym (bo to pióro) i odłożył na półkę.

Za pieniądze nie kupiłbym, bo to kiepski model (oczywiście wg mojego 'widzimisię').

W tej kwocie 300 zł miałbym ładnego, starego Pelikana, ze złotą, elastyczną (flex) stalówką.

 

I ma rację wujek Konis - trzeba rekalmować. Jak jest konkurs o złotą stalówkę, to ma być złota.

Chyba, że jury postawiło znak "=" wyznając zasadę: stalówka żółta = złota ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...