Skocz do zawartości

LAMY 1.1 a Pilot B stub


Gość nilfein

Polecane posty

Gość nilfein

No właśnie, pytanie do bardziej obytych - czy w stalówka lamy 1.1 "prowadzi się" w podobny sposób, co B w Pilotach podczas pisania? Miał ktoś doświadczenie z obydwiema stalkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt inny się nie wypowiada to z góry informuje że miałem 2-3 razy styczność z Lamy 1.5 i używam od czasu do czasu Pilota BB, czyli stalówki trochę większe niż te o które pytasz. Generalnie wariacja linii na pilocie jest większa - przy ruchu w poziomie daje kreskę cienką jak włos, a przy pionowym grubą jak ta lala. Wariacja linii na Lamy jest dużo mniejsza, ale za to stalówka o wiele lepiej mi się prowadziła - przy Pilocie pomimo pewnej wprawy w tej stalówce czasami trochę się zacina. Pobieżne zabawy z Lamy nie ujawniały takich problemów, ale jakiś użytkownik dłuższy stażem powinien się wypowiedzieć odnośnie Lamy. 

 

Tekst napisany Pilotem ma w sobie to coś, przejścia od bardzo cienkiej do grubej linii są bardzo fajne, ale Lamy da pewnie tyle samo radochy ;)

 

EDIT: poprawiłem przecinek, ale pewnie ani trochę nie pomogłem ci w wyborze :D

Edytowano przez Nicpon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Dzięki serdeczne, Nicpoń ;)

 

A jak z "obfitością" kreski w sensie podawania atramentu. Moje doświadczenia z Lamami wskazują, że zostawiają raczej mokrą kreskę. Piloty z kolei - taką średnią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zero

Zgadzam się z przedmówcą, miałem Lamy 1.1 oraz 1.5 i, to jeszcze zależy od atramentu, ale ogólnie pisał mokro i nie było tej wariacji grubości linii widać jak jakbym chciał. Poza tym stalówka Lamy to stub, a Pilota to (chyba) italic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...