Jump to content

LAMY 1.1 a Pilot B stub


Guest nilfein

Recommended Posts

Guest nilfein

No właśnie, pytanie do bardziej obytych - czy w stalówka lamy 1.1 "prowadzi się" w podobny sposób, co B w Pilotach podczas pisania? Miał ktoś doświadczenie z obydwiema stalkami?

Link to comment
Share on other sites

Skoro nikt inny się nie wypowiada to z góry informuje że miałem 2-3 razy styczność z Lamy 1.5 i używam od czasu do czasu Pilota BB, czyli stalówki trochę większe niż te o które pytasz. Generalnie wariacja linii na pilocie jest większa - przy ruchu w poziomie daje kreskę cienką jak włos, a przy pionowym grubą jak ta lala. Wariacja linii na Lamy jest dużo mniejsza, ale za to stalówka o wiele lepiej mi się prowadziła - przy Pilocie pomimo pewnej wprawy w tej stalówce czasami trochę się zacina. Pobieżne zabawy z Lamy nie ujawniały takich problemów, ale jakiś użytkownik dłuższy stażem powinien się wypowiedzieć odnośnie Lamy. 

 

Tekst napisany Pilotem ma w sobie to coś, przejścia od bardzo cienkiej do grubej linii są bardzo fajne, ale Lamy da pewnie tyle samo radochy ;)

 

EDIT: poprawiłem przecinek, ale pewnie ani trochę nie pomogłem ci w wyborze :D

Edited by Nicpon
Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Dzięki serdeczne, Nicpoń ;)

 

A jak z "obfitością" kreski w sensie podawania atramentu. Moje doświadczenia z Lamami wskazują, że zostawiają raczej mokrą kreskę. Piloty z kolei - taką średnią...

Link to comment
Share on other sites

Guest Zero

Zgadzam się z przedmówcą, miałem Lamy 1.1 oraz 1.5 i, to jeszcze zależy od atramentu, ale ogólnie pisał mokro i nie było tej wariacji grubości linii widać jak jakbym chciał. Poza tym stalówka Lamy to stub, a Pilota to (chyba) italic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...