Skocz do zawartości

Szukam nowego pióra


Polecane posty

Może doradzicie mi w wyborze pióra. Mam dopiero 3 i czas na powiększenie kolekcji.

Moim podstawowym jest obecnie Aurora Talentum. Jego waga, wielkość, wyważenie bardzo mi odpowiada. Ze względów estetycznych zmieniłbym jedynie nazbyt dla mnie wzorzystą stalówę. Co do stalówki powinna być bardziej miękka i bardziej fleksująca. Zastanawiam się nad wyborem wersji Italic – jeśli oczywiście będzie dostępna. Cechy te powinny być przy grubości F, ew. cienkiego M.

Stalówka w moim Carandache Leman jest stosunkowo miękka, ale M jest gruba i nieco za mokra.

Porównując do bardziej popularnego pióra jakim jest moje klubowe Lamy chciałbym coś zdecydowanie bardziej miękkiego i fleksującego.

Wiele razy miałem przyjemność a raczej nie przyjemność pisania biało czerwonym Viscontim. Nie wiem czy tak trafiłem ale to straszny gwódź który bardziej drapał niż pisał. Jest dokładnie tym czego bym nie chciał J

Co do wyglądu to lubie takie pióra jak Omas Arte Italiana, zwłaszcza  model Ogiva (!), Nakaya Equilibrium (dwa ostatnie trochę za drogie), miejsce trzymania nie może być metalowe.

Zależałoby mi także aby było napełnianie tłokowe i to możliwie z jak największą pojemnością.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie do końca wiesz czego chcesz. Najpierw piszesz o fleksie a później o italice. Po dorzuceniu stuba to już komplet.

Fleks tylko pióra stare, zazwyczaj zakraplacze i dźwigienkowe.

Italica/stub sporo współczesnych do wyboru. Nie gustuję w tak drogich piórach ale Nakaya ma takie stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...