Skocz do zawartości

Jaki Duke ? (proszę połączyć z 'jakie Jinhao')


Polecane posty

Założyłem temat o wyborze Jinhao, ale patrząc na nie, to zastanawiam się czy można też brać pod uwagę jakiegoś Duke'a. Ten sam profil szukania: "wyglądające w miarę elegancko, dość proste ale niejednolite, niezwężane, nieplastikowe i z dobrą wg Was stalówką.

Co możecie polecić? I czy warto się nad Dukiem zastanawiać? Wygląd mają lepszy od Jinhao (bardziej stonowane ale i eleganckie) ale nie wiem jak piszą...

 

Proszę połączyć z wyborem Jinhao jak coś, co by bytów nie mnożyć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej sobie odpuścić chińczyki i kupić jedno porządniejsze?

 

Pólpodpisuję się pod szanowna Koleżanka.

Dlaczego pół? Ano dlatego:

Na początek musisz się zastanowić, czego tak na prawdę chcesz od tego pióra.

Tutaj zostawiam Ci pauzę na chwilowy pomyślunek ;)

Jeżeli nadal chcesz, żeby pióro...

 

wyglądało w miarę elegancko, dość proste ale niejednolite, niezwężane, nieplastikowe i z dobrą wg Was stalówką...

... to udaj się dalej:

Według mnie Duke jest dobry jak na chińczyka. Musisz się jednak liczyć z tym, że to nadal chińczyk, choć na stalówce ma dumny napis Germany ;) Z tego co patrzę po forum to dla dużej części osób znających się mniej więcej na piórach i piszących wieloma zróżnicowanymi pisadłami to raczej mało niż dużo, stąd pewnie komentarz Kasi.

Ja jednakowoż bardzo lubię Duke'i, jeden z nich, 209, był jednym z moich pierwszych piór, do tej pory pozostaje jednym z najulubieńszych.

Nie chciałeś zwężanych, toteż dziwadeł typu 2017 i Chast Lady nie polecam, ale możesz zerknąć na przykład na:

 

Wyżej wspomnianego Duke'a 209

Duke209BlackMat.jpg

 

Duke'a Elizabeth

duke-039-C.jpg

 

Duke Carbon Fibre

1683269179_Zestaw_Duke_Carbon_Fibre_pior

 

Duke Uranus

-font-b-Duke-b-font-font-b-Uranus-b-font

 

Duke D2

0_0_productGfx_32a63cb005ee94fcbe1620ed3

 

Duke 1000

dukeflighter2.jpg

 

 

Niewątpliwą zaletą Duke'ów jest, co tu ukrywać, ich cena.

Radzę Ci poczytać sobie trochę recenzji tych piór na tym forum, nawet nie po to, by sprawdzić jak sprawują się konkretne modele, ale by wyrobić sobie zdanie o ogólnej jakości.

Ja osobiście napisała 2 i chyba visvamitra kilka. Dokładnie opisuje interesujące Cię stalówki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat o wyborze Jinhao, ale patrząc na nie, to zastanawiam się czy można też brać pod uwagę jakiegoś Duke'a. Ten sam profil szukania: "wyglądające w miarę elegancko, dość proste ale niejednolite, niezwężane, nieplastikowe i z dobrą wg Was stalówką.

Co możecie polecić? I czy warto się nad Dukiem zastanawiać? Wygląd mają lepszy od Jinhao (bardziej stonowane ale i eleganckie) ale nie wiem jak piszą...

 

Proszę połączyć z wyborem Jinhao jak coś, co by bytów nie mnożyć. ;)

 

Właśnie dziś napisałem w swoim blogu po ukraińsku o Duke 96A-3. Kupiłem go 5 lub 6 lat temu. Prawie nie korzystałem z niego: nie więcej niż raz w roku. 

http://atramentaria.wordpress.com/2014/03/23/duke-%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%80%d1%83%d1%87%d0%ba%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d0%ba%d0%b8-%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0/

 

Tam jest zdjęcie zbiornika do atramentu, w jakim można zobaczyć, że pierścień uszczelniający tłoka spadł i  łeży pośrodku cylindra. Oczywiście atrament nie może zostać wchłoniony do zbiorniczka. Także są widoczne pęknęcia na cylindrze. Może teraz tamta firma produkuje lepsze pióra, ale kilka lat temu sprawy z jakością byli kiepskie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke Carbon jest nawet ładnym piórem. Dlaczego nie chcę kupić czegoś lepszego, bo wolę nazbierać więcej i mieć coś porządnego, ale to później, a teraz to taka namiastka. Dodatkowo fakt, że takie pióro będzie znosiło trudy ciągłego przemieszczania też powoduje, że wolę wydać mniej, co nie znaczy że to koniec zakupów moich będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o formę, to jak dla mnie wszystkie "Djuki" bije na głowę Duke Air Force One, pióro duże, ciężkie (lakierowany metal), z klipsem a'la "military clip", bez przesadnych zdobień typu szlaczki, smoki, węże i inne cuda-wianki, do tego zakręcana skuwka. Pióro raczej nie dla kobiet ze względu właśnie na gabaryty i ciężar. Niestety mój egzemplarz ma przysychającą stalówkę, trzeba by nad nim popracować, przesunąć mu może stalówkę względem spływaka czy jakoś wymoczyć długo, sam nie wiem.

 

Re-exposure%252520of%252520Duke_3_3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...