Skocz do zawartości

Montblanc 75 anniversary


Polecane posty

Witam i dzień dobry!

 

polecono mi to forum na forum klubu miłośników zegarów, i przybywam tutaj z prośbą o pomoc, otóż chciałem upłynnić pióro MB Meisterstuck edycja limitowana z okazji 75 lecia firmy, jest to prezent z którego żona nie korzysta.

 

Problem w tym że nie mam pojęcia w jakiej cenie mam to zaoferować, na allegro widzę że pióra są raczej tanio. Z drugiej strony nie znalazłem tam pióra porównywalnego z naszym.

 

Dodatkowo nasze nie było nigdy używane, a z pudełka zostało wyjęte tylko kilkakrotnie do obejrzenia i zrobienia zdjęć.

 

posiada złotą stalówkę albo są tam dwa rodzaje złota albo złoto i platyna, a w obudowie zatyczki jest osadzony brylant

 

jest to pióro na naboje, a w komplecie oprócz dokumentacji jest także płyta CD

 

dziękuje za pomoc i pozdrawiam 

 

zdjeica

 

http://fotowrzut.pl/RXXVVT3M6P

 

http://fotowrzut.pl/S0OFDZCMAH

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

materiał zdjęciowy nieco skąpy (przynajmniej mnie wyświetliły się tylko 2 fotki). Przydałoby się więcej, w tym zdjęcie stalówki i opis jej rozmiaru...

Co do ceny - proponuję pooglądac oficjalne strony MB no i aukcje polskie i miedzynarodowe.

Pamietaj, ze cena drogiego pióra na rynku wtórnym jest sporo niższa w porównaniu ze sklepową.

Argumentem zdecydowanie polepszającym Twoją pozycję jest zapewnienie w opisie i pokazanie na zdjęciach dowodów autentyczności pióra (gwarancja, paragon, rachunki lub tp.)

Zaglądnij też do naszego działu Targowisko, to się zorientujesz jak tu wyglądaja transakcje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pośledź sobie tą aukcję, a zobaczysz cenę rynkową pióra.

http://www.ebay.com/itm/Montblanc-Meisterstuck-114-75th-Anniversary-Diamond-Spec-Edition-Fountain-Pen-/271421719556

Oczywiście jest to aukcja wystawiona na dużo większym i bogatszym rynku niż nasz krajowy, więc trudno będzie Ci uzyskać taką cenę, jaka tam zostanie osiągnięta.

Piórko fajne, ale już jestem bez kasy po ostatnich piórowych zakupach. Ale tak za dwa tygodnie, kto wie...

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu są ciekawsze, wartościowsze i rzadsze edycje limitowane. Tego wyprodukowano całkiem sporo, limit dotyczył, zdaje się, okresu dostępności w butikach, a nie liczby wyprodukowanych egzemplarzy. Ale poczekaj jeszcze 20-30 lat i powinno się coś ruszyć.

Pióra z edycji "do kolekcjonowania" to specyficzna nisza z ograniczonym gronem odbiorców. Poza tym jest tych edycji tyle, że mało która szybko zyskuje na wartości. Ceny w sklepach z definicji są zawyżone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...