Jump to content

Drugie pióro

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post tutaj. Posiadam pióro z tej aukcji http://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-parker-im-gt-brushed-pioro-dlugopis-grawer-i3762873835.html

jednak stalówka dla mnie jest za gruba, ze względu na mój charakter pisma i pisząc np. małe e nie widać praktycznie pętelki.

Jakie pióro tak do 400zł moglibyście doradzić? Pióro dla praworęcznej osoby, mężczyzna.

We wspolczesnych nie masz czego szukac. Te firmy dawno utracily swoj poziom. Jesli cokolwiek z 'wielkiej czworki' to chyba tylko Sheaffer. Przynajmniej do tych 400zl, bo ponoc wspolczesne Parkery Duofoldy sa OK.

No moze Waterman Hemisphere, ale szukasz cienkiej linii, a z tym bedzie problem.

A gdybym chciał jakieś pióro w obudowie z drewna, to z jakim kosztem powinienem się liczyć? Nie zależy mi na złotej stalówce - i tak te pióra wykraczają poza mój budżet.

I drugie pytanie, które firmy będą posiadały pióra z wzorem w stylu tego ze zdjęcia, mam na myśli takie szlaczki (niekoniecznie identyczne, chce pokazać, co mam na myśli):

AT0316-15_300dpi.jpg

Edited by HaPe

Powiem Wam tak, mogę pisać i piórem za 50zł. Dla mnie głównie liczy się jakość, aby nie produkt nie był takiej jakości jak to pierwsze pióro.

Dlatego poproszę Was o kolejne propozycje modeli piór:

• obudowa metalowa, niekoniecznie jednolitej barwy, może być we wzorki
  • stalówka niekoniecznie ze złota typu F lub EF
  • na naboje
  • budżet maksymalnie 400zł