Jump to content

Pióro dla początkujacego

Ika

Recommended Posts

Lamy ABC, Herlitz MyPen, któryś z Pelikanów dla dzieci (Pelikano, Griffix etc.)

No i mój osobisty faworyt czyli Pilot Kakuno, ale on relatywnie dużo kosztuje i ma trudno dostępne naboje.

Edited by Rittel

Lamy ABC, Herlitz MyPen, któryś z Pelikanów dla dzieci (Pelikano, Griffix etc.)

No i mój osobisty faworyt czyli Pilot Kakuno, ale on relatywnie dużo kosztuje i ma trudno dostępne naboje.

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Zaczniemy od Pelikano, bo w szkole jednak często będzie zmieniać naboje. 

Pozdrawiam

A tak z ciekawości - Pilot Kakuno w jakich ramach cenowych się mieści i czy też można w zwykłym sklepie papierniczym kupić?

Na pewno nie będzie w zwykłym papierniczym, trzeba kupować na ebayu z Hong Kongu. Kosztuje około 80zł z przesyłką i używa naboi Pilot/Namiki, które bywają dostępne w kraju - czasem można je znaleźć na allegro.

Np. twojepioro.pl/pl/p/Pioro-wieczne-szkolne-Pelikan-Pelikano-Junior-czerwone-naboje/2676

Zajrzałam na stronę, mam pytanie o pióro kreatywne (w podkategorii Kaligrafia)? Pióro którego szukam dla córki ma być przeznaczone do kaligrafii...Zaczniemy od Pelikano Junior, ale może takie pióro na kolejny etap "wtajemniczenia"?

Na pewno nie będzie w zwykłym papierniczym, trzeba kupować na ebayu z Hong Kongu. Kosztuje około 80zł z przesyłką i używa naboi Pilot/Namiki, które bywają dostępne w kraju - czasem można je znaleźć na allegro.

Dziękuję za informacje, zaczniemy od Pelikano Junior, a może następnym będzie Pilot Kakuno, i może sama w ślad za córką zacznę pisać piórem, kto wie? Jak tak czytam o piórach to jest w tym sporo magii :).