Skocz do zawartości

Zablokowany Pelikan


Polecane posty

   Kupiłem Pelikana 120. Wszystko było fajnie-przez  pięć minut. Wpadłem bowiem na,,genialny" pomysł, aby pióro rozebrać i wyczyścić (choć nie było bardzo brudne). I tu się zaczęły kłopoty. Usiłowałem wykręcić mechanizm. Udało sie do połowy-dalej ani rusz. Próbowałem, prosiłem, groziłem, smarowałem - i nic. 

   Odpuściłem sobie. Postanowiłem, że wkręcę mechanizm z powrotem. Wszedł kawałek. Dalej nie chce, pomimo zdrcia naskórka z palców. 

   Co robić?

 

Kilka zdjęć podlądowych:

6m9k.jpg

hm5z.jpg

Edytowano przez Pingwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zero

Przede wszystkim zakładać grube gumowe rękawice / kawałek grubej gumy między palce a części do takich rzeczy, bo można nieźle sobie porozcinać palce (ah, to rozkręcanie zleżałych 40 lat Reformów) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to raczej dziwne, że się zblokowało... Da się kręcić normalnie tlokiem?

Bo jeśli są jakieś naprężenia to szkoda by było, żeby korpus popękał.

Da się. Tłok porusza się prawidłowo i pewnie nawet dałoby się pióra używać, ale jak tu pisać z takim czymś sterczącym z tyłu?  :bezradny:

Wybić spróbowałem, wypchnąć też. Próbowałem też wszystkiego co tylko przyszło mi do głowy i nic - mechanizm nie poruszył się nawet o milimetr.

Tkwi jak wmurowany. 

 

Przede wszystkim zakładać grube gumowe rękawice / kawałek grubej gumy między palce a części do takich rzeczy, bo można nieźle sobie porozcinać palce (ah, to rozkręcanie zleżałych 40 lat Reformów) ;)

Już mam.  :gaah:

 

"Jak sobie posmarujesz tak się wyśpisz"?

Bardziej posmarować już się nie da. W tym piórze jest ślisko jak w tłuszczowym lesie deszczowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrożnie wybić, najlepiej wkładając od strony, gdzie była stalówka pasujący średnicą pręt lub wiertło.

Następnie trzymając korpus w ręce (albo unieruchomiony w drewnianych szczękach imadła) lekko pukać młotkiem w pręt, powoli i ostrożnie wybijając mechanizm tłoka do tyłu. (rys 6)

 

w potem wyczyścić, nasmarować i ponownie złożyć. ewentualnie leciutko (naprawdę lekko) podgrzać wcześniej tylną część korpusu suszarką.

 

...albo oddać bardziej doświadczonym kolegom do naprawy.

 

3615880453_07e3e483f3_b.jpg

 

http://www.penexchange.de/forum_neu/viewtopic.php?f=3&t=2920

 

piotrek

Edytowano przez michalop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

...albo oddać bardziej doświadczonym kolegom do naprawy.

 

 

Jak będę tak robić, to sam nigdy nie będę doświadczony.  ;)

 

 

Adminó przepraszam za podwójnego posta. Jakoś tak wyszło. 

Edytowano przez Pingwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...