Jump to content

Parker 51 Vacumatic Cedar Blue


atuzi

Recommended Posts

Z pewnością. Gdzieś czytałam, że Chińczycy odziedziczyli fabrykę Parkera :)

Dokładnie, również gdzieś czytałem, że bodajże Hero kupiło budynek fabryki piór po Parkerze, i przez jakiś czas produkowali i sprzedawali pióra z zaległych na magazynie części Parkera 51, a potem sami zaczęli takie same części produkować, i tak się zaczęło.

Link to comment
Share on other sites

@atuzi...a teraz po tych dwóch postach pomyśl sobie jakie są straszne  "książki"  na świecie i co robią z mózgiem człowieka...horror przy nich to czysta przyjemność, bo możesz wyłączyć tv... a ta spuścizna pozostaje jak  < myśli i dzieła Lenina >.

Link to comment
Share on other sites

Żeby więc spuścizna nie straszyła kilka zdań wyjaśnienia: Huafu Pen Factory wystartowała w 1931 roku. W pomroce zawiłości chińskich dziejów zaginęła dokumentacja, ale są tropy wskazujące, że Huafu powiązana była kapitałowo z firmą Parker i produkowała dla niej, na rynki dalekowschodnie, najpierw części a potem całe pióra. W 1949 roku, w więc kiedy zakończono produkcję Parkera 51 Vacumatic a zaczęto aerometric, nowy maoistowski rząd zabrał się do porządkowania rzeczywistości i znacjonalizował Huafu. Nie są znane przypadki, aby rząd komunistyczny coś odziedziczył, a także, aby płacił za coś, co stoi na jego ziemi. Od tego czasu zaczęły się pojawiać pióra bliźniacze do Parkera 51 aerometric. W 1966 roku fabryka zmieniła nazwę na Hero. W całej tej historii dziwi mnie tylko to, że w czasach tak zwanej rewolucji kulturalnej, nie zrównano tej fabryki z ziemią. Widocznie jednak przewodniczący Mao nie był w stanie wszystkiego dopilnować. Dzięki temu zbiegowi okoliczności można dziś w marketach kupować klony Parkera 51 w cenie 2 złotych. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Piękny Parker, od dłuższego czasu myślę o zakupie tego modelu, ewentualnie 61 (podoba mi sięta strzałka na sekcji).  Niedawno jednak uzupełniłem swój zbiór o Montblanc 22, więc Parker będzie musiał poczekać, bo fundusz na przyjemności piórowe chwilowo się wyczerpał :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...