Skocz do zawartości

Parker 51 Vacumatic Cedar Blue


atuzi

Polecane posty

Z pewnością. Gdzieś czytałam, że Chińczycy odziedziczyli fabrykę Parkera :)

Dokładnie, również gdzieś czytałem, że bodajże Hero kupiło budynek fabryki piór po Parkerze, i przez jakiś czas produkowali i sprzedawali pióra z zaległych na magazynie części Parkera 51, a potem sami zaczęli takie same części produkować, i tak się zaczęło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atuzi...a teraz po tych dwóch postach pomyśl sobie jakie są straszne  "książki"  na świecie i co robią z mózgiem człowieka...horror przy nich to czysta przyjemność, bo możesz wyłączyć tv... a ta spuścizna pozostaje jak  < myśli i dzieła Lenina >.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby więc spuścizna nie straszyła kilka zdań wyjaśnienia: Huafu Pen Factory wystartowała w 1931 roku. W pomroce zawiłości chińskich dziejów zaginęła dokumentacja, ale są tropy wskazujące, że Huafu powiązana była kapitałowo z firmą Parker i produkowała dla niej, na rynki dalekowschodnie, najpierw części a potem całe pióra. W 1949 roku, w więc kiedy zakończono produkcję Parkera 51 Vacumatic a zaczęto aerometric, nowy maoistowski rząd zabrał się do porządkowania rzeczywistości i znacjonalizował Huafu. Nie są znane przypadki, aby rząd komunistyczny coś odziedziczył, a także, aby płacił za coś, co stoi na jego ziemi. Od tego czasu zaczęły się pojawiać pióra bliźniacze do Parkera 51 aerometric. W 1966 roku fabryka zmieniła nazwę na Hero. W całej tej historii dziwi mnie tylko to, że w czasach tak zwanej rewolucji kulturalnej, nie zrównano tej fabryki z ziemią. Widocznie jednak przewodniczący Mao nie był w stanie wszystkiego dopilnować. Dzięki temu zbiegowi okoliczności można dziś w marketach kupować klony Parkera 51 w cenie 2 złotych. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Piękny Parker, od dłuższego czasu myślę o zakupie tego modelu, ewentualnie 61 (podoba mi sięta strzałka na sekcji).  Niedawno jednak uzupełniłem swój zbiór o Montblanc 22, więc Parker będzie musiał poczekać, bo fundusz na przyjemności piórowe chwilowo się wyczerpał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...