Skocz do zawartości

Sheaffer Sagaris


Polecane posty

Cześć.
Potrzebuje wybrać jakieś fajne pióro dla kobiety.
Chciałem przycelować coś z Watermana lub podobnej półki jakościowej w okolicach 300 pln. Stalówka co najmniej M, fajnie jak grubsza. Wszystkie F-ki odpadają.
W sklepie stacjonarnym zaproponowano mi:

Sheaffer'a Sagaris za 260pln - wersja srebrna lub czarna, wygląda przyzwoicie, trochę brakuje pazura I nie znam marki za dobrze.

Watermana (chyba Hemisphere) - za 280 czerwony, fiolet, różowy, moim zdaniem gorzej leży w ręce, ale do tej pory Waterman mnie nie zawiódł.

Proszę doradźcie, na które piórko się zdecydować. Ewentualnie na co jeszcze można sie pokusić. Najlepiej z dostępem w Warszawie/Olsztynie. Mam czas do pt.
PS.
Obawiam się, że zdublowałem post na starym forum. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sagarisa. Osobiście wolę Hemisphere, ale Sagaris ma ciekawy design i może się podobać. 

Póki co też się skłaniam do Sagarisa. Tylko nie wiem jak z jakością tego piórka. Jak się stalówki shaeffer'ów sprawdzają? Tym piórem będzie się dużo pisało.:)

Osobiście mam dwa piękne zielone Watermany, ale ta seria Hemisphere jakoś mi nie leży. 

Czy szukać jakiś alternatyw?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak stawiasz sprawę, to praktycznie się zdecydowałem. :) To jutro sobię obejrzę obie wersje (czarna/srebrna) i z jedną wrócę do domu.

Ale będę drążył by ktoś, choćby słówko napisał o tych Sheafferach. Ja nigdy nie pisałem tą marką. A bardzo zależy mi, by stalówka prowadziła się przynajmniej tak przyzwoicie jak w Watermanach, które znam.

PS
I taka ciekawostka. Dziś jeden ze sprzedawców zachwalał mi ekskluzywne pióra... Pilota. A tam takie hybrydy jak: pióro z chowaną stalówką (jak w długopisie, pstryk jest/ pstryk nie ma), czy pióro z regulowana grubością pisania. Pewnie jesteście bardziej w temacie i słyszeliście o takich cudach, ale to był mój news dnia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty są OK, zarówno Capless również Decimo ale także Falcon czy Justus to już jest inna półka cenowa, musisz się liczyć przy tych modelach z cenami rzędu 800 - 1100.

 

...generalnie stalówki w Prelude na przykład są naprawdę świetne :)

 Czyli Sheaffery dają radę, jak widzisz :) o prelude mozesz przeczytać na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

I taka ciekawostka. Dziś jeden ze sprzedawców zachwalał mi ekskluzywne pióra... Pilota. A tam takie hybrydy jak: pióro z chowaną stalówką (jak w długopisie, pstryk jest/ pstryk nie ma), czy pióro z regulowana grubością pisania. Pewnie jesteście bardziej w temacie i słyszeliście o takich cudach, ale to był mój news dnia :P

Nie śmiej się z Pilota. To dobre pióra. Klasyczne do bólu modele także produkują (np. 74, 91).

Sheaffer Prelude albo Sagaris to dobry wybór, jeżeli spełnia twoje wymagania estetyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...