Skocz do zawartości

Naboje do Watermana Graduate


Zorro

Polecane posty

Witam wszystkich na forum :)

 

Mam zamiar zakupić ww. pióro. Z tego co się dowiedziałem w internecie jeśli się nie mylę do tego pióra pasują uniwersalne naboje. Czy jeśli będę używał zwykłych uniwersalnych naboi np Herlitza to nie ucierpi na tym te pisadło?

Tak się akurat składa, że może z 5 lat temu kupiłem duży zapas zwykłych naboi Herlitza i przeleżały one na dnie pudła. Był to trochę nieprzemyślany zakup, bo używałem w tym czasie Parkera.

 

No więc pytanie:

- czy z racji "wieku" te naboje nie uszkodzą mi stalówki w piórze? Warto ryzykować? Może trochę głupie pytanie ale ja wiem może atrament zaschnięty zrobi porozpada się na jakieś paprochy... (?)

- nadadzą się te naboje Herlitza do Graduate? (w przyszłości wolałbym kupować zwykłe, bo są tańsze od oryginalnych Watermana)

- czy do tego pióra można używać niezmazywalnego atramentu Parkera (można zakupić zmywalny lub niezmywalny)?

 

Jeszcze jeśli już chodzi o sam atrament a nie wkłady, to chyba tylko Parker robi zmywalny tusz (niebieski i czarny), a Waterman już chyba nie (nigdzie nie znalazłem takowego). Właśnie jeśli już to wolę tusz Parkera, jeśli miałbym używać. Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.

 

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprowadzam - używaj atramentu, a nie tuszu ;) tusz to lej do pieczątek, do pióra jedynie atrament.

jeżeli kupisz Parkera w kałamarzu i będziesz używać tłoczka w piórze to nic się nie stanie, to mit, że do pióra X można używać jedynie atramentu X.

moja niepokojąca obserwacja - mam Graduate i wsadzony do niego długi nabój Pelikana (to też uniwersalny, po prostu był pusty, to poszedł w ruch) i zonk polega na tym, że koniec naboju jest chyba zbyt szeroki do korpusu pióra i zakręcanie na mniej więcej ostatnim milimetrze do sekcji robię dość siłowo, po czym odkręcając korpus aby napełnić nabój ponownie strzykawką, cały nabój zostaje w korpusie i wychodzi z sekcji. może Watermanowe długie naboje są węższe na końcu...? mam również taki i sprawdzę to w najbliższym czasie.

naboje, o jakich piszesz, jeżeli nie są odparowane do takiej ilości 

 

20130613093443.jpg
 
nie zdewastują pióra w żaden sposób, najgorsze, co może Cię spotkać, to konieczność przepłukania sekcji wodą :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tuszem to zauważyłem, że podkreślacie różnicę w różnych tematach na forum  :)  No i w sumie racja.

 

Naboje które mam są krótkie także ok. I w ogóle nie odparowane :)

 

Tak się jeszcze zastanawiam, jak mógł Ci tak odparować ten nabój?  :o  Chyba musiał być przebity?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...