Jump to content

Visconti Mystic Pens - Biblia


Recommended Posts

vyz4.jpg

 

 

 

ae0z.jpg

 

 

 

Nauka a etyka, laicyzm czy religia -  to tylko niektóre z wielkich dylematów nurtujących współczesny świat.Postępująca globalizacja powoduje, że ta  dychotomia staje się coraz głębsza. Koniec ubiegłego stulecia to czas, kiedy nauka i racjonalizm zaczęły przesłaniać inne wartości,  jednak trzecie tysiąclecie, głównie z powodu poczucia niepewności po wydarzeniach z 11 września, przyniosło dramatyczny wręcz zwrot ku religii,  którą postrzega się nie tylko jako wartość duchową, ale także jako, niestety, potencjalne źródło konfliktów.

Firma Visconti nigdy pozostawała obojętna na wydarzenia, które miały wpływ na rozwój ludzkości.  Prezentowana limitowana edycja  jest dedykowana wszystkim religiom świata, a swą nazwę MYSTIC PENS, bynajmniej nie zawdzięcza przypadkowi.

Judaizm i chrześcijaństwo – tym religiom dedykujemy pierwszą kolekcję, nadając jej nazwę będącą tytułem dzieła uważanego wśród  wyznawców za święte, a znanego również i w innych religiach, takich jak hinduizm, buddyzm, mazdaizm, czy islam; dzieła głoszącego tak uniwersalne zasady miłości bliźniego, że stało się ono najczęściej drukowanym tekstem na świecie. 

 

Biblia – Kanon Chrześcijański

 

Pióro wykonano z monolitu żywicy w kolorze kości słoniowej. Widoczna część korpusu oraz skuwka, symbolizujące podział na Stary i Nowy Testament, są tej samej wielkości. Na korpusie przedstawiono najważniejsze sceny Starego Testamentu- Adama i Ewę, Arkę Noego, Dawida i Goliata, Abrahama i Izaaka oraz Mojżesza i Dekalog. Natomiast skuwka  stała się tłem do przedstawienia wydarzeń z życia Jezusa – Narodziny, Chrzest, Ostatnia Wieczerza i Wniebowstąpienie.

Skuwka oraz górna część korpusu wraz z dziesięcioma poziomymi fasetami, na których wygrawerowano Dziesięć Przykazań  nawiązują do kamiennych tablic.

Wewnątrz ruchomej części korpusu został umieszczony Święty Gral, za pomocą którego  uruchamia się  system napełniania.

Zdobienia zostały wykonane techniką PAINTED SCRIMSHAW, inspirowaną ksylografią DURERA. Jest to technika bardzo skomplikowana, zwłaszcza do zastosowania na małej powierzchni, a co najważniejsze powierzchni, która nie jest płaska. Polega ona wykonaniu żłobień w materiale, które następnie wypełnia się tuszem kaligraficznym. W końcowej fazie nanoszone są kolory. Współpracujący z firmą Visconti artysta, Claudio Mazzi jest prekursorem  stosowania PAINTED SCRIMSHAW do zdobienia wiecznych piór, a model The Christian Bible jest pierwszym w historii.

 

Biblia – Kanon Żydowski

 

W odróżnieniu od  modelu The Christian Bible nawiązującego do epoki renesansu, to pióro jest bliższe starożytności  Poszczególne modele stanowią połączenie złota i sepi(jako kolor tuszu wypełniającego żłobienia) i starego złota z platyną oraz srebra z ołowiem(jako kolor tuszu wypełniającego żłobienia).

Do zdobienia wykorzystano klasyczną technikę  SCRIMSHAW.  Najpierw wykonywane są żłobienia w materiale ż, a następnie wypełniane kaligraficznym atramentem. Po wyschnięciu nadmiar atramentu  usuwany jest się za pomocą papieru szklanego, by w końcowej fazie  całość została ręcznie wypolerowana.

Na korpusie przedstawiono  najważniejsze sceny Starego Testamentu – Adama i Ewę, Arkę Noego,  Dawida i Goliata, Abrahama i Izaaka oraz Mojżesza wraz z Dekalogiem. Na skuwce natomiast przedstawiono mężczyznę modlącego się przed Ścianą Płaczu. Wewnątrz pióra ukryto synagogę, która wieńczy  mechanizm napełniający.

 

999 sztuk wersji vermail – pióra wiecznego - kanon chrześcijański

999 sztuk wersji silver - pióra wiecznego – kanon żydowski

99 sztuk wersji – pióra wiecznego - antyczne złoto - kanon chrześcijański

99 sztuk wersji – pióra wiecznego - antyczne złoto - kanon żydowski

 

 

Materiał udostępniony przez firmię INNER - TOMAR S. C. Importer art. piśmienniczych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...