Skocz do zawartości

Hero 332 - naprawa skuwki


Ahmeni

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim,

Wczoraj w pracy skrzywdziłem jedno z moich Hero 332 :( Nie wiem dokładnie jak to się stało, ale po powrocie z pracy okazało się, że klips, razem ze sprężynującą blaszką, wypadł. Ponieważ mam sentyment do tego egzemplarza - jest w rodzinie już drugie pokolenie - bardzo mi zależy, żeby go naprawić. Podejrzewam, że naprawa, podobnie jak budowa tej nasadki, jest banalnie prosta, trzeba tylko wiedzieć jak. Czy ktoś z was byłby w stanie mi pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Wczoraj w pracy skrzywdziłem jedno z moich Hero 332 :( Nie wiem dokładnie jak to się stało, ale po powrocie z pracy okazało się, że klips, razem ze sprężynującą blaszką, wypadł. Ponieważ mam sentyment do tego egzemplarza - jest w rodzinie już drugie pokolenie - bardzo mi zależy, żeby go naprawić. Podejrzewam, że naprawa, podobnie jak budowa tej nasadki, jest banalnie prosta, trzeba tylko wiedzieć jak. Czy ktoś z was byłby w stanie mi pomóc?

Musiałbym zepsuć któreś ze swoich żeby zobaczyć, jak to naprawić. Masz może jakieś zdjęcie tych elementów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad jestes?

wysylac sie tego nie oplaca, wiec zapytaj czy jakis twoj ziom/lokales ci takiej nie da

 

332 to bylo bardzo popularne pioro, chyba, ze go z czym myle

332 cały czas można kupić w markecie za 4 zł, ale wątpię żeby wymiana skuwki wchodziła w grę. Sam mógłbym jedną odstąpić gdyby to rozwiązało problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy próbowałem wczoraj wieczorem rozgryźć jak ten blaszkowy naciąg klipsa (kawałek blaszki wygięty w kształt litery V) działa, wystrzelił mi po ściśnięciu, poszybował w bliżej nieustalonym kierunku i jak na razie nie udało mi się go znaleźć :/
Chyba będę musiał kupić dawcę do transplantacji i dam wam znać czy skuwka ze współczesnego 332 pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa jest łatwa. Wystarczy włożyć klips na swoje miejsce, po czym za pomocą śrubokrętu z magnesem włożyć ten sprężynujący klin w uszko od klipsa, tj. we wnętrzu skuwki i docisnąć również śrubokrętem.

Osobiście kusi mnie czy nie zalać tego klina i uszka epoksydą, aby już nie wypadło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...