Skocz do zawartości

Waterman JiF S-series


kastorr

Polecane posty

Miałem uzbierać na coś dużego, cygarowatego ale tak się złożyło że maxi75 chciał się pozbyć swojego Watermana w zasadzie pasowało we wszystkie moje preferencje tyle że kosztowało 5x mniej niż zamierzałem wydać!

 

Pamiętam też jak pierwszy raz na początku mojej przygody z piórami widziałem te pióro to strasznie mi się podobało, no i cóż zmaterializowało się w moich rękach :)

 

Do tego tak się złożyło że akurat w moje urodziny :P

 

emhu.jpg

a04w.jpg

 

Ładny inprint

 

0n5l.jpg

7i2n.jpg

 

Piękna duża 18 karatowa stalówka

 

19q1.jpg

7o3p.jpg

sxr3.jpg

 

Waterman dołączył do PFMa V jako pióro vintage w mojej kolekcji. Wiekowo mają się do siebie podobnie:

 

d0tx.jpg

 

Tutaj wszystkie pióra ze złotą stalówką jakie mam.

 

f184.jpg

 

No i próbka pisma. Stalówka jest ostra ładnie fleksuje podaje sporo atramentu już przy lekkim nacisku. Pod własnym ciężarem pisze cieniutką suchą kreskę.

 

j45i.jpg

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tu jest system napełniania?

 

Szczerze nie wiem jak się nazywa :unsure:

 

Pióro mam od 1h więc mam nadzieję że jestem z tego powodu usprawiedliwiony :P

 

Napełnia się podobnie jak Pelikana tym pokrętłem na 4 zdjęciu od góry, tylko że w środku jest kartridż zamiast wbudowanego tłoka. Jak to się dokładnie wyjmuje jeszcze nie wiem ;P Czekam aż maxi mi wytłumaczy żeby niczego nie zepsuć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...