Skocz do zawartości

problem obdarowanego piórem


monooke

Polecane posty

Witam, mam naiwne pytanie: sprezentowane mi zostało pióro Montegrappa Parola, które sobie pięknie leży teraz na półce, bo mam problem z nabojami. W zestawie dostałam oczywiście dwa naboje sygnowane tą samą marką, w wersji typu tzw. international, tylko że one "nie wchodzą" tzn. musiałabam użyć siły, ale nie chciałabym go uszkodzić. Z tego co wyczytałam Montegrappa stosuje tylko naboje tego typu, a zatem to chyba nie jest problem nieodpowiedniej wielkości, a raczej użycia niewystarczającej siły, czy tak istotnie jest?
Od zarania dziejów piszę  Sheaffer Agioo, więc jestem ignorantem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Witaj na forum i gratuluję pióra ;) A teraz do meritum.

 

Zawsze trzeba użyć odrobiny siły do włożenia naboju do pióra. Aby uniknąć problemów z doborem odpowiedniego typu patronów (ja zawsze mam z tym problem, zwłaszcza w przypadku bardziej "egzotycznych" przyborów piśmienniczych na naszym rynku), zaopatrz się w konwerter do Montegrappy. Takie rozwiązanie ma dwa zasadnicze plusy:

- masz pewność, że to sprzęt dedykowany, więc raczej wlezie bez problemów ;)

- możesz "tankować" pióro atramentem z kałamarzy od dowolnego producenta (po pierwsze - większy wybór kolorów, a po drugie - wychodzi to sporo taniej niż zaopatrywanie się w naboje).

 

Konwerter do Motegrappy dostaniesz np. tu:

http://sklep-scryba.pl/montegrappa-konwerter-kolorze-srebrnym-p-993854.html

 

Na oko faktycznie wygląda jak international, ale możesz zawsze dopytać sprzedających (znają się).

 

A Sheaffer Agio to całkiem zacne pióro ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, pióro jest zaiste zachwycające,  ale przede wszystkim dziękuję za podpowiedzi.
Niestety nie chodzi o opór jaki stawia kulka ;), tym niemniej i tak sprawdziłam - tak dla pewności.  Nie miałam jednak odwagi, aby użyć więcej siły.
Zatem wykorzystałam wskazówkę Nilfein, coprawda konwerter też był w zestawie, ale z linku skorzystałam do zakupu atramentu.

 

P.S.  Sheaffer nie odchodzi na emeryturę (nim podpisywałam pierwszą umowę o pracę  :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...