Skocz do zawartości

Planowanie piórowych zakupów.


konis

Polecane posty

Planujecie swoje piórowe zakupy?

Złapałem się ostatnio na tym, że świadomie planuję swoje zakupy.

Szkoda tylko, że nie potrafię być tak do końca w tym konsekwentny i nie trzymam się ściśle wytyczonego planu. :lol:

Bo jak trafia się okazja kupna pióra będącego na mojej "listy chciejstw", to często nie mogę zdzierżyć i ulegam zachciankom. :bezradny:

Ten rok chyba będzie u mnie pod znakiem śnieżynki. Zacząłem go od kupna Montblanc'a i tak poszło....

Postanowiłem zająć się na razie wybranymi modelami serii 1X i 2X, bo nie sposób zbierać wszystkie.

Oczywiście do robienia świadomych zakupów, musiałem się trochę przygotować teoretycznie, czyli zapoznać się co i kiedy produkowano. Wiedza na ten temat jest w necie. Wystarczy trochę w nim poszperać i przygotować sobie listę.

Bardzo to ułatwia zakupy, bo wiem, czego szukam i co chcę kupić.

Na pierwszy ogień poszła produkcja z wczesnych lat 60-tych.

18e49c9753dd91e3.jpg

Zielone kropeczki oznaczają modele już zakupione, czerwone to te których muszę jeszcze szukać.

Katalog z 1964 roku notuje już pewne zmiany. Modele długopisów MB 17 i MB 27 zostały zastąpione modelami MB 18 i MB 28. Różnice w wyglądzie może nie są duże, ale wewnętrzna konstrukcja ich jest inna. MB 18 i MB 28 przystosowano no nowych, o większej pojemności wkładów.

e6af6e72462b2f04.jpg

W latach siedemdziesiątych modele oznaczone numerami dwucyfrowymi zastąpiono modelami oznaczonymi trzema cyframi.

Zmienił się trochę ich wygląd, ale ogólne założenia designu pozostały bez zmian. To będzie następny etap dla moich zakupów. Na zdjęciach wybrane modele z katagu Montblanc'a z lutego 1973 r.

8fd66ff4ce8efac4.jpg

c04dd1e04b53232b.jpg

I na koniec zbiorowa fotka modeli zdobytych dzięki planowym zakupom. Na zdjęciu jest ich sześć, a nie osiem jak zaznaczyłem na pierwszej fotce, bo dwa jeszcze są w drodze.

98e8151e7940d502.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od grudnia zeszłego roku, kiedy to zawitał do mnie Parker po przygodach postanowiłam szukać piór czarno-czarnych, bez złoceń, srebrzeń itd. najlepiej jeszcze z czarną stalówką, jak Lamy Safari czarny mat czy Jinhao 11.

póki co mam wiele innych, ale żadnego jak w planie :rechot:

planowanie to dobra rzecz, naprawdę, lubię obserwować jak to komuś wychodzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od grudnia zeszłego roku, kiedy to zawitał do mnie Parker po przygodach postanowiłam szukać piór czarno-czarnych, bez złoceń, srebrzeń itd. najlepiej jeszcze z czarną stalówką, jak Lamy Safari czarny mat czy Jinhao 11.

póki co mam wiele innych, ale żadnego jak w planie :rechot:

Bo musisz najpierw zrobić sobie "listę chciejstw" :)

Na przykład taką :

2ce0a75ef68a32e7.jpg

8df908c521cbd3ec.jpg

24abd297362d2a4d.jpg

ad8adf66fdc1e999.jpg

Powziąć mocne postanowienie.... a reszta już z górki. :D

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania słuchaj wujka Konisa :)

Właśnie !

A Ty też słuchaj.

Nie wystarczy, że napiszesz na liście - Waterman

Trzeba uściślić. Jaki model, w jakiej wersji kolorystycznej, nowy, czy używany itp, itd.

Bo jak napiszesz tylko Waterman, to nic to Ci nie mówi. Nie czujesz się związany ze swoim postanowieniem kupna.

Oglądasz oferty z Watermanami i jesteś dalej niezdecydowany.

Jak sobie napiszesz - Waterman Man 100 Patrician Green, i zobaczysz to pióro w ofercie,

to masz zupełnie inne podejście do zagadnienia jego ewentualnego zakupu.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wuju. Mój błąd :(

Wszędzie powinno być dopisane 'vintage', czyli im starsze tym lepsze...

Wpisuję więc: Waterman 12, Waterman 52, Sheaffer Crest, Sheaffer Balance, Sheaffer Snorkel...

Jak uzbieram trochę funduszu to chciałbym dorwać gdzieś Parkera Vacumatica.

A może coś innego w międzyczasie wpadnie w ręce, czas pokaże.

Vacumatic również mnie wzywa. Niczym wampir ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy ją przykleić na lodówce, kupować według tej listy, i odhaczać pióra, które już kupiłaś. :)

Powodzenia !

zdrówka

ależ ja się słucham, skoro już rodzinę zdobywam na forum :Pprzecież Plumixa odhaczyłam, skreśliłam czy coś, bo kupiony

popracuję w wakacje trochę i zacznę na razie od tych budżetowych, Jinhao czy coś. Montegrappa Batman to chyba po wygranej w totka będzie...

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...