Jump to content

Potrzebuje pomocy w wyborze pióra dla dziewczyny


Recommended Posts

Witam

Jestem totalnym amatorem w tej dziedzinie i potrzebuję pomocy w wyborze pióra dla mojej drugiej połówki, ale wpadłem na świetny pomysł i postanowiłem kupić pióro też dla siebie. Chciał bym aby oba pióra były takie same. Cena to do około 70zł za sztukę. Pióro będzie wykorzysywane w liceum. A dziewczyna jest na jezykowym więc dużo pisania ja technikum profil matematyczny więć musi dość cienko pisać. Myślałem nad WATERMAN GRADUATE podoba mi sie wygląd tego pióra, ale nie wiem jak sie ono sprawuje przy pisaniu. Proszę podawać takie modele kótre są dość dostępne i w takiej cenie jaką podałem. Bo przeszukując forum podawane są pióra które są niby za 70- 80 zł a na allegro zaczynaja sie od 200zł. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Kup dwa Piloty 78G - dobra jakość, cena niższa niż 70 zł i fajne kolory. Japońskie stalówki są wytrzymałe i jako tako trzymają standard rozmiarów (jak F, to pisze cienko, jak M to średnio, B - szeroko). Stalówki japońskie i stalówki "europejskie" o takim samym rozmiarze piszą różnie. Japońskie, pomimo takich samych oznaczeń, są mniej więcej o jeden stopień cieńsze niż "europejskie".

Edited by GranatowyPrawieCzarny
Link to comment
Share on other sites

Ja mogę polecić właśnie tego Watermana Graduate, pisałem nim pół roku (póki nie zgubiłem). Pióro pisze wystarczająco cienko, żeby można różne wzory czytelnie zapisać jak również pismo jest bardzo wyraźne (stalówka F). Samo pióro jest bardzo solidne, metalowy korpus itp. Jedynie może się trochę rysować przy zakładaniu skuwki na korpus. Byłem bardzo zadowolony z tego pióra. Cena jak już pewnie wiesz, to maksymalnie 70 zł.

Pozdrawiam

Edited by beret99
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobry wybór. :)

Na Allegro sklep " HighEnd-sklep" prowadzi totalną wyprzedaż tych piór.

Dostępne są już od 58 zł/szt. Kolory są też do wyboru.

Zapytaj tylko o możliwość wyboru wielkości stalówki.

Dla Twoich potrzeb najlepsza była by wielkość F

zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

Z allegro przyszły mi już pióra Waterman Graduate i po pierwszym pisaniu jestem bardzo zadowolony. Pióro nie drapie po kartce tylko po niej płynie. Nie leje i ze stalówką F super pisze się wzory i nawet małe potęgi super wyglądają. Wykonanie pióra jest ok, ale obawiam się ze ten plastikowy gwint z czasem pęknie no i nie polecam zakładać skuwki na korpus pióra, bo ten alla chrom szybko się porysuje. Z czasem zobaczę jak to pióro będzie działać. Dziewczyna jeszcze prezentu nie dostała ale myślę że też będzie zadowolona. Tusz Watermana bardzo szybko schnie a że ona jest leworęczna to bardzo ważne.

A mam takie pytanie, czy da się w tym Watermanie wymienić stalówkę, tak z ciekawości pytam bo na razie nie chce nic w nim kombinować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...