Skocz do zawartości

Pierwsze pióro - ok. 30 zł


Polecane posty

Witam

Chciałbym zakupić pióro do ok. 30 zł. Więcej nie chcę wydawać, a ta kwota jest do przebolenia jeśli mi coś nie podpasuje. Szukam pióra, które będzie bardzo cienko pisać, więc chyba potrzebuję stalówki F. Jestem w klasie mat-fiz, więc często trzeba stawiać małe cyferki, potęgi itp. Ważne, żeby też się nim szybko pisało i wygodnie. Co do tego czy ma być na naboje czy tłoczek to nie wiem. Na ile starczy pełny tłoczek przy dość intensywnym pisaniu np. na wosie zdarza się zapisać 6 stron w zeszycie, a jeszcze są też pozostałe przedmioty w danym dniu? Interesuje mnie zakup przez internet np. allegro, może też być ebay. Nie musi być nowe.

Myślę, że wszystko co najważniejsze napisałem.

Zastanawiałem się nad Bookworm 702, ale nigdzie nie znalazłem go do kupienia i do końca nie wiem czy spełni moje wymagania.

:)

Edytowano przez Dragan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zakupić pióro do ok. 30 zł. Więcej nie chcę wydawać, a ta kwota jest do przebolenia jeśli mi coś nie podpasuje. Szukam pióra, które będzie bardzo cienko pisać, więc chyba potrzebuję stalówki F. Jestem w klasie mat-fiz, więc często trzeba stawiać małe cyferki, potęgi itp. Ważne, żeby też się nim szybko pisało i wygodnie. Co do tego czy ma być na naboje czy tłoczek to nie wiem. Na ile starczy pełny tłoczek przy dość intensywnym pisaniu np. na wosie zdarza się zapisać 6 stron w zeszycie, a jeszcze są też pozostałe przedmioty w danym dniu? Interesuje mnie zakup przez internet np. allegro, może też być ebay. Nie musi być nowe.

Myślę, że wszystko co najważniejsze napisałem.

Zastanawiałem się nad Bookworm 702, ale nigdzie nie znalazłem go do kupienia i do końca nie wiem czy spełni moje wymagania.

:)

A Pilot 78G ostatnio chyba pojawił się na allegro, sam mam dużo styczności ze schematami, wzorami, wykresami i innymi takimi pierdółkami, i tam gdzie, żadne inne pióro nie może, tam Pilot pomoże:) Ostatnio znajomego namówiłem na takie pióro, i dziś pisał jaki jest zadowolony, a pisze mi to co jakiś czas:)

A tu masz to cudo lekko zmodyfikowane: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2548-lets-pimp-pilot-78g/

Jakbyś podał lokalizację to może któryś z użytkowników forum by udostępnił Ci tego Pilota do obejrzenia:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak drobne pismo masz na myśli, ale do bardzo drobnego, z budżetowych piór, Pilot 78G będzie najlepszy. Najtaniej będzie na ebay, tam też znajdziesz Bookworma, gdybyś się zdecydował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem swoją lokalizację do profilu, z tymże ja mieszkam na wsi i wątpię by ktoś się znalazł w mojej okolicy.

Szkoda, że to pióro nie jest trochę tańsze. Chociaż sprawdzę ebay tak jak janykiel napisał.

Zmatowiony Pilot wygląda świetnie i myślę, że jeśli bym sobie takiego zakupił to pewnie bym coś takiego zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot na ebay ok. 30 zł z darmową wysyłką czyli nieźle. Swoją drogą gdzieś w domu było pióro podobne do tego Jinhao 325.

Powiedźcie mi jeszcze na ile mniej więcej starcza atramentu w tłoczku np. w takim pilocie?

Podobają mi się te Baoer, człowiek nie wiem na co się zdecydować :D

Edytowano przez Dragan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aerometrycznym konwerterze od Pilota mieści się ok 0,8 ml atramentu przy napełnianiu strzykawkowym, trochę mniej wchodzi jak użyje się go normalnie. Można też mniej więcej trzykrotnie zwiększyć pojemność pióra konwersją na Eyedroppera. Co do Baoerów jeżeli masz cierpliwość to wyklikaj na licytacjach na ebay, regularnie tamtejsze wyroby schodzą po 10-15 zł za sztukę z wysyłką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...