Skocz do zawartości

Kaweco Sport - stary ale jary....


alwesz

Polecane posty

Witam.

Jestem nowy i moja wiedza jest jeszcze mierna w tej kwestii.

Napiszę jeszcze kilka zdań o sobie.

Od lat używam Watermana Experta - czarne cudeńko.

Mam jeszcze kilka piór lecz tak się przyzwyczaiłem do mojej " czarnej damy " ze pozostałe dwa Watermany oraz Parker są w stanie nienaruszonym.

Experta otrzymałem w prezencie - za 25 - lecie pracy.....i od momentu jak go otrzymałem praktycznie codziennie go używam w pracy.

Słyszałem kiedyś - podczas spotkania biznesowego o piórach Kaweco - lecz nigdy osobiście nie miałem okazji sprawdzić jak się spisuje w praktyce.

Słyszałem również ze Kaweco - można często spotkać jako tanie podróbki -.

Raz jeszcze pozdrawiam wszystkich " pióro maniaków" - i prosiłbym o komentarze.

Od niedawna dostałem w prezencie od dziadka z niemiec stare pióro wraz z ołówkiem.

Wg informacji uzyskanej od darczyńcy komplet jest przedwojenny.

Bardzo proszę o pomoc.

Podaje wszelkie informacje które posiadam.

Nazwa Kaweco Sport - pióro wraz z ołówkiem.

Wszystko w maleńkim futerale z napisem identycznym.

Zarówno pióro jak i ołówek posiada inicjały – jakieś numery i cyfry - proszę o wytłumaczenie mi co one znaczają.

Komplecik jest moim zdaniem w stanie bardzo dobrym.

Czy ten komplet ma jakąś wartość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego alwesz. napisałeś powyższego posta sklejając dwa z działu powitalnego. Dodatkowo napisałeś go w dziale recenzje, a jakoś recenzji nie widać. Proponuję zapoznać się z regulamiem forum i wszelakie pytania zadawać w odpowiednich działach. W tym przypadku Pióra wieczne i akcesoria

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem również ze Kaweco - można często spotkać jako tanie podróbki -.

........................

Od niedawna dostałem w prezencie od dziadka z niemiec stare pióro wraz z ołówkiem.

Wg informacji uzyskanej od darczyńcy komplet jest przedwojenny.

Bardzo proszę o pomoc.

Podaje wszelkie informacje które posiadam.

Nazwa Kaweco Sport - pióro wraz z ołówkiem.

Wszystko w maleńkim futerale z napisem identycznym.

Zarówno pióro jak i ołówek posiada inicjały – jakieś numery i cyfry - proszę o wytłumaczenie mi co one znaczają.

Komplecik jest moim zdaniem w stanie bardzo dobrym.

Czy ten komplet ma jakąś wartość?

Nie widziałem nigdy podróbki Kaweco. Pióra tej firmy, funkcjonującej obecnie na rynku, niewiele, oprócz nazwy, mają wspólnego z wyrobami firmy Kaweco działającej w latach 1883-1971. Nie powiem, że obecnie produkowane wyroby Kaweco są złe, ale są co najwyżej poprawne.

Odmian Kaweco Sport było sporo. Zdjęcie zestawu pozwoliło by przynajmniej określić okres produkcji danej odmiany tego modelu, a "jakieś numery i cyfry" typ modelu.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...