Skocz do zawartości

Waterman L`ETALON, Waterman LIAISON - gdzie najlepiej kupować


hanka

Polecane posty

Pierwszy raz piszę na forum; na początek pragnę wszystkich serdecznie pozdrowić i pogratulować wiedzy i niezłych kolekcji :)

Przymierzam się do zakupu pierwszego poważniejszego pióra. Obecnie nie mam pióra. Pióro ma służyć głównie do krótkich notatek, podpisów oraz kontemplacji jego pięknej formy :) Nie może być za ciężkie, ale nie musi też być super lekkie.

Wpadły mi w oko 2 pozycje, ale niestety, jak się okazało, trudno dostępne, ponieważ obecnie nie produkowane: Waterman L`ETALON oraz Waterman LIAISON.

Dodam, że planuję wydać nie więcej niż 1000 PLN.

I tak, z krajowych ofert jest coś takiego - L`Etalon na Allegro: http://allegro.pl/pioro-wieczne-waterman-l-etalon-z-1998-roku-i2822175339.html

Czego jeszcze się dowiedzieć od sprzedającego o tym piórze, które oferuje? Nie widać na zdjęciach dokładnie stalówki, nie ma także zdjęcia rozkręconego pióra :( Trochę się boję, że może z nim być coś nie tak.

A poza tym, czy cena nie jest zbyt wygórowana?

Odnośnie Liaisona - są piękne, ale w PL chyba zupełnie niedostępne - nawet na Allegro nie ma.

Znalazłam coś takiego z Niemiec bodajże: http://www.missing-pen.de/shop/artbeschreib.php?A_ArtNr=298&ArtH=26&ArtUG=1&Kennung=3b8678d91a131b2db9e2159aea22dd90

Niestety nie znam niemieckiego i trochę niepewnie się czuję przy takim zakupie, nie wiem też, czy cena jest OK - wiem wiem, mam same obawy :P

Pomóżcie, dodajcie mi pewności siebie chociaż w tych zakupach :) Jak to ugryźć?!

A może ktoś z Forumowiczów ma takie modele na zbyciu...

Ewentualnie rozważam markę Sheaffer - ale nie wiem zupełnie na jakie modele zwrócić uwagę.

Myślałam też o Pelikanie 400.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec od poczatku....

witaj :)

Przymierzam się do zakupu pierwszego poważniejszego pióra. Obecnie nie mam pióra. Pióro ma służyć głównie do krótkich notatek, podpisów oraz kontemplacji jego pięknej formy :) Nie może być za ciężkie, ale nie musi też być super lekkie.

Wpadły mi w oko 2 pozycje, ale niestety, jak się okazało, trudno dostępne, ponieważ obecnie nie produkowane: Waterman L`ETALON oraz Waterman LIAISON.

nie wiem, czy na pierwsze pióro, szczególnie że teraz nie masz żadnego, obie te propozycje nie są zbyt ekstrawaganckie, choć pióra są śliczne

Dodam, że planuję wydać nie więcej niż 1000 PLN.

l'etalona się uda, z liaisonem bedzie bardzo trudno

Znalazłam coś takiego z Niemiec bodajże: http://www.missing-p...9e2159aea22dd90

Niestety nie znam niemieckiego i trochę niepewnie się czuję przy takim zakupie, nie wiem też, czy cena jest OK - wiem wiem, mam same obawy :P

od Rolfa - missing pens możesz spokojnie kupować, po angielsku człowiek się komunikuje i jest rzetelny i solidny

Pomóżcie, dodajcie mi pewności siebie chociaż w tych zakupach :) Jak to ugryźć?!

A może ktoś z Forumowiczów ma takie modele na zbyciu...

Ewentualnie rozważam markę Sheaffer - ale nie wiem zupełnie na jakie modele zwrócić uwagę.

Myślałam też o Pelikanie 400.

a teraz mam wrażenie, że nie wiesz czego chcesz, dlatego rzucanie się na liaisona, którego jak sądzę nie miałaś w rękach, jest oględnie rzecz ujmując, pochopne

z nicka sądząc jesteś kobietą, dlatego zaproponowałbym Ci watermana carene - nie tak duże jak tamte dwa, a równie ładne... i w sklepie pomacać można

jak bedziesz chciała coś kupić jest dział targowisko, gdzie można zadać pytanie czy ktoś takiego cudu sprzedać nie chce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L'Etalon i Liaison to dość ciężkie pióra. Liaison waży 41 g, L'Etalon 37 g. Jak nie jesteś kobietą kruszynką, to mogą być. To doskonałe pióra.

Na Twoim miejscu brałbym Liaison'a od tego sprzedawcy z Niemiec. Można się z nim dogadać po angielsku. To rzetelny sprzedawca.

Nie bardzo bym ufał okazji z allegro od sprzedawcy z takim dorobkiem i sprzedającego buty, kurtki i czapki. Ale to tylko moje odczucie.

Na zdjęciach pióro wygląda dobrze. Jeśli pióro jest rzeczywiście nowe, to cena jest OK,

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L'Etalon - wydaje mi się, że na czwartym zdjęciu prawe skrzydełko stalówki jest lekko uniesione. Nic, czego nie da się w razie czego skorygować, ale jak na pierwsze pióro, może wypaść niezbyt fajnie.

Dobrym pomysłem byłaby wycieczka do jakiegoś sklepu z piórami i obejrzenie kilku modeli. Nawet, jeśli niczego nie kupisz, ukierunkujesz się trochę i łatwiej będzie coś doradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :)

Racja - właśnie szukam w necie sklepów w Krakowie, w których można pooglądać różne marki i modele.

Te 2 Watermany po prostu bardzo mi się podobają, nie powiedziała bym, że to ekstrawagancja, po prostu mają jak dla mnie świetny styl, a jednocześnie nie są piórami rzucającymi się w oczy właśnie - poza oczami wtajemniczonych może ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup jeszcze nie dokonany, ale chyba coraz bliżej.

Czy ktoś orientuje się może, czego można spodziewać się po stalówce M w Watermanie L`etalon? Czy to M jest "grube", czy raczej "cienkie" :) Nastawiałam się na stalówkę F, ale jest opcja na M i nie wiem co robić...

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...