Jump to content

Regal RE14P George i Regal RE48P Greenwich


shados

Recommended Posts

Szukając jakiegoś niedrogiego ale stosunkowo dobrego pióra zaglądałem i na to forum, więc czuję się w obowiązku do podzielenia się krótką opinią na temat wybranych piór.

Dla żony wybór padł na Regal RE48P serii Greenwich.

Kilka danych: długość korpusu z nakrywką 141 mm, długość bez nakrywki 123 mm, długość nakrywki 60 mm, waga 25 gramów.

d380afc59049e48cm.jpgc3d66d489b5d6b03m.jpg

Drugim piórem jest Regal RE14P seria George.

Kilka danych: długość korpusu z nakrywką 142 mm, długość bez nakrywki 126 mm, długość nakrywki 64 mm, waga 35 gramów.

fc40a5974df2692fm.jpgd0466d43174d46a9m.jpg

Krótkie podsumowanie:

Pierwsze wrażenie: bardzo dobre wykonanie. Co prawda mogę je tylko porównać do kilku różnych parkerów i kilku piór z grawerami, ale wrażenia estetyczne są naprawdę bardzo pozytywne. Te 10 gramów różnicy w wadze jest odczuwalne - osobiście lepiej leży mi w ręce cięższe pióro. W pierwszym piórze (RE48P) bardzo podoba mi się wzorek na korpusie pióra - mam wrażenie, że nie trzeba się obawiać o trwałość tego ozdobnika.

W drugim piórze (Regal RE14P George) nie do końca podoba mi się zgrubienie na skuwce, Z drugiej strony trochę obawiałem się zwężenia na trzymanie korpusu, ale trzyma się pióro wygodnie i pewnie leży w dłoni.

Stalówka: w obu piórach jest stalówka dwukolorowa, pokryta częściowo złotem (pozłacana), zdobiona grawerem. Na stalówkach brak oznaczenia grubości jednak w mojej ocenie grubość pisma to takie grubsze F. Obie stalówki wydają się takie same, jednak mam wrażenie, że Greenwich pisze ciutkę cieniej.

0dc3066945f00790m.jpg

Na koniec: piórami pisze się bardzo lekko, płynnie, słowem przyjemnie, chociaż trzeba przyznać, że stalówki są twarde. Niemniej to nie przeszkadza w użytkowaniu i nie odbiera przyjemności z użytkowania. A powiedzieć trzeba, że pióra Regal są dobrze wykonane, gładko piszące, korzystających ze standardowych, uniwersalnych nabojów (na zdjęciu pismo atramentem z naboju Pelikan 4001), dodatkowo stosunkowo niewiele kosztujące (te kosztowały 63/65 zł).

Link to comment
Share on other sites

Są też Regale w nieco spokojniejszej formie. To naprawdę niezłe pióra. Miałem ich chyba ze trzy. Dwa zabrała mi moja córka i je używa, a jednego sprzedałem i trochę teraz tego żałuję. Będę musiał nabyć podobny. Już nie pamiętam, jaki to był model, ale wyglądał tak :

006aafa6ca344253.jpg

zdrówka

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Ja też nabyłem Regala właśnie przez wzgląd na pozytywne opinie o stalówce. Faktycznie, jak na ten przedział cenowy, raczej niewielu ma konkurentów. Stalówka fantastyczna, jednakże - jak na mój gust - zbyt szeroki ślad zostawia (nie jest sygnowana, ale na Bolka oko będą to okolice M). W rezultacie - znalazł się na forumowym targowisku i nadal czeka na nowego właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...